Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Honkongā turpinās protesti un sadursmes ar policiju

Honkongā svētdien turpinās demokrātijas atbalstītāju demonstrācijas un protestētāju sadursmes ar policiju.

Interneta forumos un sociālajos medijos aktīvisti aicinājuši svētdien visā pasaulē protestēt pret totalitārismu. Zem šī lozunga protesti ar tūkstošiem cilvēku piedalīšanos notikuši Austrālijā un Taivānā un plānoti vēl aptuveni 40 valstīs Eiropā un Ziemeļamerikā.

Aktīvisti Honkongā solījuši pastiprināt  protestus pirms Ķīnas Komunistiskās partijas 70.gadadienas.

Par godu šim notikumam Ķīnā otrdien plānotas plašas svinības, tostarp vērienīga militāra parāde Pekinā.

Honkongas protestētāji pasludinājuši otrdienu par sēru dienu, un nemieri Honkongā draud aizēnot Komunistiskās partijas gadadienu.

Policijas un protestētāju sadursmes šodien bijušas asākās pēdējās nedēļās.

Policija vairākās vietās pielietoja asaru gāzi, gumijas lodes un ūdens metējus pret agresīvi noskaņotiem protestētājiem, kuri  apmētāja likumsargus ar akmeņiem un degmaisījumu bumbām.

Tostarp policija lika lietā asaru gāzi pret protestētājiem vienā no Honkongas iepirkšanās rajoniem.

Tur bija plānota demonstrācija, taču policija laikus nosūtīja papildspēkus, kas apstādināja un pārmeklēja cilvēkus. Protestētāji ielenca policistus, kuri atbildēja ar asaru gāzi.

Taču drīz pēc tam protestētāji pārgrupējās un lielā skaitās devās nesankcionētā gājienā pa Honkongas ielām.

Protestētāji izdemolēja vairākas metro stacijas un norāva plakātus, kuros reklamēti pasākumi par godu Komunistiskās partijas 70.gadadienai.

Arī piektdien un sestdien desmitiem tūkstoši cilvēku piedalījās divās visumā miermīlīgās demonstrācijās.

Taču sestdienas naktī policija lika lietā asaru gāzi un ūdens lielgabalus pret kareivīgi noskaņotiem protestētājiem, kas apmetēja ar akmeņiem un degmaisījuma bumbām valdības ēkas.

Honkongā protesti turpinās jau ceturto mēnesi. Demonstrācijas bieži pāraugušas vardarbībā un policija plaši izmantojusi pūļa izklīdināšanas taktikas, tostarp asaru gāzi, gumijas lodes un ūdens lielgabalus.

Sākotnējais protestu cēlonis bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga plašākā kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.

Daļa radikālāk noskaņotu protestētāju uzskata, ka ekstrēma rīcība ir nepieciešama, lai piesaistītu valdības uzmanību.

Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.

Top komentāri

ļuļa
ļ
vispār jau tepat eiropā, francijā, arī notiek demokrātijas atbalstītāju sadursmes ar policiju. kāpēc diena par to neraksta?
Pareizaisvirsraksts
P
Skaties , bailīgais latvieti! Skaties un mācies...!
Zemessargs
Z
Interneta forumos un sociālajos medijos aktīvisti aicinājuši svētdien visā pasaulē protestēt pret totalitārismu.-Kad Latvijā sāksim šo kustību ? Kad beidzot ievēlētie personāži sāks domāt par vienkāršo tautu, nevis kā vairāk nozagt Latvijai, tās iedzīvotājiem.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits