Vairāki nobažījušies klausītāji vērsušies policijā, pēc tam, kad radiostacijas aktivizējušas Ārkārtas trauksmes raidījumu sistēmu, plkst.12.25 paziņojot par "civilajām briesmām". Tiesa gan, jau drīz vien tika apstiprināts, ka trauksmes brīdinājums pārraidīts kļūdas dēļ.
"Iedzīvotāji un viesi tiek atkārtoti mudināti saglabāt mieru," sacīja Guamas iekšzemes drošības padomnieks Džordžs Čarfoross. "Nav nekādu izmaiņu draudu līmenī, mēs turpinām strādāt kā parasti."
"Bez pilnvarojuma veiktais izmēģinājums nav saistīts ne ar kādu ārkārtas situāciju, draudiem vai brīdinājumu," teikts Iekšzemes drošības dienesta paziņojumā.
Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA otrdien paziņoja, ka diktators Kims Čen Uns uzklausījis plānu par raķešu triecienu Guamas apkārtnē un slavējis to.
Kims tomēr licis saprast, ka varētu atlikt plānu par raķešu izšaušanu Guamas tuvumā. Viņš esot gatavs "vēl nedaudz paskatīties uz jeņķu muļķīgo un stulbo rīcību", ziņoja KCNA.
Ziemeļkoreja 9.augustā paziņoja, ka nopietni apsver iespēju raidīt savas ballistiskās raķetes uz ASV Klusā okeāna teritoriju Guamu, kurā atrodas Savienoto Valstu bruņoto spēku bāzes.
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien apliecināja, ka ASV militārie risinājumi ir gatavi pielietošanai, ja Ziemeļkoreja izdomātu rīkoties neapdomīgi.
ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss ceturtdien brīdināja, ka karš ar Ziemeļkoreju varētu būtu katastrofāls un vērsa uzmanību uz diplomātisko centienu rezultātiem.
Tramps atteicies komentēt, vai ASV varētu apsvērt apsteidzošu uzbrukumu Ziemeļkorejai, bet sacīja, ka vēl arvien ir atvērts sarunām.
ANO Drošības padome 5.augustā vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, kas nosaka stingrākas sankcijas pret Ziemeļkoreju tās kodolprogrammas un raķešu izmēģinājumu dēļ, un iecerēts, ka šīs sankcijas Ziemeļkorejas eksporta ieņēmumus samazinās par trešo daļu.
Ziemeļkoreja nosodījusi jaunākās ANO sankcijas, vienlaikus uzsverot, ka nebūs nekādu sarunu par kodolieročiem, kamēr to apdraudēs ASV.