Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Igaunijas lielveikalu tīkli apsver tālāko sadarbību ar Balticovo

Rimi, Maxima un Selver lielveikalu tīkli Igaunijā sākuši apsvērt tālāko sadarbību ar Balticovo pēc tam, kad biedrības Dzīvnieku brīvība publicētie materiāli nonākuši Igaunijas plašsaziņas līdzekļos, portālu Diena.lv informē Dzīvnieku brīvība.

Igaunijas medijos izskanējušās ziņas par labturības pārkāpumiem A/S Balticovo ir radījušas plašu rezonansi Igaunijas sabiedrībā. Video materiālos, kas demonstrēti arī Latvijā, parādīti apstākļi trīs Balticovo fermās – Madonā, Daugavpilī un Iecavā.

Igaunijā Balticovo olas tirgo veikalos Rimi, Selver un Maxima. Igaunijas Rimi preses sekretāre Katrīna Bats paziņojusi: “Uzskatām, ka publiskotā informācija ir satraucoša, tāpēc  esam pieprasījuši no piegādātāja paskaidrojumus, ar kuru ir nolikta tikšanās visdrīzākajā laikā.” Arī Selver ir nolikuši tikšanos ar piegādātāju vistuvākajās dienās. “Līdz tikšanās laikam nekādus lēmumus par sortimenta maiņu mēs nepieņemsim.” Arī veikalu tīkla Maxima pārstāve minējusi, ka paredzēts izvērtēt sadarbību, ziņoja Igauņu medija Postimees krievu valodā rakstošais portāls. 

Jāatgādina, ka trešdien Balticovo pārstāvji paziņoja, ka strādā pie uzturēšanās apstākļu uzlabošanu minētajās putnu vietnēs. "Balticovo apzinās, ka nesen iegādātajās mazajās reģionālajās filiālēs Daugavpilī un Madonā būros audzēto vistu apstākļi, lai arī atbilst ES noteiktajām prasībām, tomēr ir vēl uzlabojami un putnu fermām nepieciešams veikt modernizāciju. Uzņēmuma stratēģiskais mērķis ir nākotnē Madonas kūtis pārveidot par brīvās turēšanas apstākļos dzīvojošu vistu kūtīm, kas patērētājiem nodrošinātu 1. numura brīvās turēšanas apstākļos dētas olas," informēja uzņēmums. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits