Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Vistas

Saindēto olu skandāls skāris jau 45 valstis

Saindēto olu skandāls izplatījies uz 45 valstīm, tostarp skāris 26 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, otrdien paziņojis ES veselības komisārs Vītenis Andrjukaitis.

Latvijas Olu ražotāju asociācija: Pērkot olas, katrs pats var izvēlēties

"Nešaubos, ka mēs visi vēlamies nodrošināt dzīvniekiem aizvien labākus dzīves apstākļus, bet pieprasot veikaliem netirgot sprostos turētu vistu olas, aktīvistu grupa vēlas izdarīt izvēli visas sabiedrības vārdā, neņemot vērā cilvēku iespējas. Mēs nedrīkstam ignorēt faktu, ka brīvībā turētu vistu olas maksā vismaz uz pusi dārgāk, un ne mazums Latvijas cilvēku to vienkārši nevar atļauties," skaidro Latvijas Olu ražotāju asociācijas vadītāja Solvita Gulbe.

Beļģija: Nīderlande saindētās olas konstatējusi jau novembrī

Nīderlandes varasiestādes jau novembrī zinājušas, ka daļa olu valstī bijušas saindētas ar cilvēka veselībai bīstamo insekticīdu fipronilu, taču tās nav laikus informējušas par to citas Eiropas valstis, trešdien paziņoja Beļģijas lauksaimniecības ministrs Denī Dukarms.

Dzīvnieku aizstāvji dokumentējuši skarbus skatus Rimi olu vistu fermā

"Dzīvnieku aizstāvības organizācija Lietuvā Tušti narvai publicējusi šokējošus video materiālus no dējējvistu fermām Lietuvā, kurās ražotās olas tiek pārdotas arī Latvijā ar Rimi privāto preču zīmi," portālu Diena.lv informēja Latvijas dzīvnieku tiesību aizstāvju organizācija Dzīvnieku brīvība.

Igaunijas lielveikalu tīkli apsver tālāko sadarbību ar Balticovo

Rimi, Maxima un Selver lielveikalu tīkli Igaunijā sākuši apsvērt tālāko sadarbību ar Balticovo pēc tam, kad biedrības Dzīvnieku brīvība publicētie materiāli nonākuši Igaunijas plašsaziņas līdzekļos, portālu Diena.lv informē Dzīvnieku brīvība.

Balticovo pilnveidos vistu labturības apstākļus

Balticovo apzinās, ka nesen iegādātajās mazajās reģionālajās filiālēs Daugavpilī un Madonā būros audzēto vistu apstākļi, lai arī atbilst ES noteiktajām prasībām, tomēr ir vēl uzlabojami un putnu fermām nepieciešams veikt modernizāciju. Uzņēmuma stratēģiskais mērķis ir nākotnē Madonas kūtis pārveidot par brīvās turēšanas apstākļos dzīvojošu vistu kūtīm, kas patērētājiem nodrošinātu 1. numura brīvās turēšanas apstākļos dētas olas, portālu Diena.lv informēja uzņēmums pārstāvis Armands Šterns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide