Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pāvests Francisks mudina uz globālu solidaritāti cīņā ar koronavīrusu

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks svētdien savā Lieldienu vēstījumā aicināja uz globālu solidaritāti cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju un tās sekām ekonomikai.

Pāvests mudināja mazināt starptautiskās sankcijas, daļēji vai pilnīgi norakstīt nabadzīgo valstu parādus, kā arī ievērot pamieru visos konfliktos.

"Šis nav vienaldzības laiks, jo visa pasaule cieš, un tai ir jābūt vienotai pandēmijas priekšā," sacīja Francisks Lieldienu vēstījumā Urbi et orbi (Pilsētai un pasaulei), kuru viņš nolasīja Svētā Pētera bazilikā Vatikānā. Vēstījums tika translēts tiešraidē.

Ierasti pāvests šo vēstījumu nolasa, stāvot uz Svētā Pētera bazilikas balkona, un pie bazilikas esošajā laukumā to noklausās tūkstošiem ticīgo. Taču šogad koronavīrusa pandēmijas ierobežošanas pasākumu dēļ  pāvests vēstījumu nolasīja bazilikā aiz slēgtām durvīm.

"Vienaldzība, koncentrēšanās uz sevi, nevienprātība un nevērība nav vārdi, kurus mēs tagad gribam dzirdēt. Mēs gribam šos vārdus aizliegt uz visiem laikiem," teica pāvests.

Tagad politiķiem un valdībām jāizvairās no koncentrēšanās uz sevi un jārīkojas izlēmīgi un saskaņoti, lai palīdzētu ne tikai savu, bet arī citu valstu iedzīvotājiem pārvarēt šo krīzi un atsākt normālu dzīvi, uzsvēra Romas katoļu baznīcas galva.

Pāvests arī pauda īpašas rūpes par Eiropas nākotni, uzsverot, ka ir būtiski svarīgi, lai sāncensība, kāda bijusi pirms Otrā pasaules kara, neatjaunojas ar jaunu spēku.

"Eiropas Savienība pašlaik ir epohāla izaicinājuma priekšā, un no tā ir atkarīga ne tikai tās nākotne, bet visas pasaules nākotne," sacīja Francisks.

"Šis nav laiks nevienprātībai," uzsvēra pāvests.

Viņš arī aicināja uz pamieru "visās pasaules malās", nosodīja bruņojuma ražošanu un sacīja, ka pandēmijai jāmudina valstu līderi beidzot izbeigt ilgstošos karus, kā, piemēram, Sīrijā.

Pāvests arī pauda atzinību mediķiem, kas, riskējot ar savu dzīvību, ārstē Covid-19 pacientus, kā arī tiem, kuri strādā, lai cilvēki varētu saņemt nepieciešamos pakalpojumus.

Top komentāri

Vai
V
šitas ir tas pats, kas mudina piedzīt pilnu Eiropu ar migrējošiem likumpārkāpējiem tuksneša klaidoņiem?
jānis
j
Jā, te jau kaimiņš ar kaimiņu nevar solidarizēties, bet aicina uz globālu...Lai jau izdodas, būsim priecīgi.
gf
g
Pāvests Francisks labāk būtu runājis par globālu augļošanu! :)
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ķīna brīdina par jaunu auksto karu(4)

Lai arī divu pasaules varenāko valstu attiecības nekad nav bijušas izteikti draudzīgas, tās ievērojami pasliktinājušās Donalda Trampa prezidentūras laikā. Jaunus saasinājumus maijā izraisīja ASV ...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits