Jau vēstīts, ka Brahimi ierosinātais pamiers, kas tika izsludināts uz četras dienas ilgo musulmaņu svētku "Eid al Adha" laiku, tika pārkāpts jau pirmajā dienā, kad tika nogalināti teju 150 cilvēki. Maskava atbalstīja pamiera priekšlikumu, taču apšaudes un sprādzieni Sīrijā piektdien atsākās vien dažas stundas pēc pamiera sākuma. Valdība un opozīcija vaino viena otru pamiera neveiksmē, turklāt opozīcija arī kritizē pašreizējo ANO sūtni Brahimi. Arī iepriekšējais sūtnis Kofi Annans izpelnījās opozicionāru nopēlumu.
Pirmdien Brahimi Maskavā tiekas ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu. Krievija pamiera pārkāpšanā vaino nemierniekus.
Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar Londonā bāzētās aktīvistu organizācijas Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) datiem tajā dzīvību ir zaudējuši 35 000 cilvēku - abu pušu karotāji un mierīgie iedzīvotāji. Atbilstoši oficiālās Damaskas datiem bojāgājušo skaits ir trīs reizes mazāks. ANO ir pārstājusi veikt nemieros nogalināto uzskaiti, un neatkarīgu apstiprinājumu SOHR aplēsēm nav iespējams gūt.
Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību cenšas panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķē Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.
Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņemot palīdzību no ārzemēm. Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu. Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, šomēnes pauda ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.