Svētdiena, 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Ventspils basketbolisti Četmena atvadu spēlē ielaiž tikai 58 punktus, bet zaudē

Latvijas čempionvienība Ventspils trešdien Eiropas kausa sezonu noslēdza ar zaudējumu, neizteiksmīgā mačā savā laukumā ar 51:58 (13:11, 10:16, 16:12, 12:19) piekāpjoties Polijas klubam Zelona Guras Stelmet, kas arī cerības sasniegt sacensību otro posmu jau bija zaudējis.Jau pirms šī mača bija zināms, ka pieredzējušajam Ventspils leģionāram Mairam Četmenam šī spēle būs pēdējā profesionālajā karjerā.

Ventspils labā 16 punktus iemeta Akselis Vairogs, kamēr 13 punktus guva Četmens, būdami vienīgie komandā, kuri sasnieguši desmit punktu robežu.Abu komandu duelis iesākās mazrezultatīvi, taču pirmos četru punktus guva viesi no Zelona Guras. Ventspils komanda gan šo deficītu likvidēja, un spēja arī panākt vadību, pirmās ceturtdaļas izskaņā izvirzoties vadībā ar 13:10. Otrās ceturkšņa ievadā mājiniekiem savu pārsvaru izdevās palielināt vēl par diviem punktiem, taču turpmākajās minūtēs Stelmet basketbolisti zaudēto atguva, turklāt pirmo puslaiku noslēdza jau ar četru punktu pārsvaru - 27:23.Ļoti mazrezultatīvā mačā Ventspils otrā puslaika sākumā atradās iedzinējos ar dažiem punktiem, bet 28.minūtē pēc Akseļa Vairoga tālmetiena izvirzījās vadībā ar 36:35. Pēc tam ventspilniekiem vadību atgūt tā arī neizdevās, turklāt Polijas kluba basketbolisti nedaudz vairāk kā četras minūtes pirms pamatlaika beigām panāca jau deviņu punktu pārsvaru (51:42). Līdz spēles izskaņai Ventspils tā arī nespēja atgūties.Abas komandas iepriekš savā starpā tikās 12.novembrī, kad Ventspils izbraukumā uzvarēja ar 79:69, taču pēc tam Latvijas pārstāvei turnīrā sekojusi piecu zaudējumu sērija.Šis mačs bija arī kā labdarības pasākums, kurā tiks vākti līdzekļi pirmā kluba trenera un ilggadēja sporta skolas Spars pedagoga Raita Silarāja rehabilitācijai. Silarājs rudenī pārcieta insultu, kas bija jau otrais viena gada laikā, atstājot smagas sekas un pasliktinot viņa veselības stāvokli. Viņa meita Kristīne Silarāja, kura ir Latvijas sieviešu basketbola izlases un Cēsu komandas spēlētāja, stāsta, ka ģimene visvairāk vēlētos Raiti redzēt Vaivaru sanatorijā. Tomēr, lai tur nokļūtu, nepieciešams laiks, kura Raitim nav daudz, jo rehabilitācija pēc šādas saslimšanas jāuzsāk nekavējoties, tāpat arī nepieciešami ievērojami naudas līdzekļi. Visu saziedoto naudu ģimene vispirms iztērēs šai rehabilitācijai, kā arī lai iegādātos trenažieri.Citās šīs grupas spēlēs trešdien Grieķijas klubs Saloniku PAOK izbraukumā ar 81:76 (23:17, 6:13, 24:18, 20:25, 8:3) pagarinājumā pieveica Podgoricas _Budučnost Voli _no Melnkalnes. Tikmēr savu desmito uzvaru izcīnīja Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ no Krievijas, kas viesos ar 93:85 (34:25, 20:20, 25:25, 14:15) pārspēja Karšijakas Pinar basketbolistus no Turcijas.Jau iepriekš bija zināmas visas četras komandas, kas no F apakšgrupas sasniegs nākamo posmu - Lokomotiv-Kubaņ, kas tā arī nepiedzīvoja nevienu zaudējumu desmit mačos, Pinar un PAOK vienības ar sešiem panākumiem, kā arī Budučnost Voli, kuras kontā ir trīs panākumi. Ventspils tikmēr ar divām uzvarām desmit spēlēs palika pēdējie - sestie -, pēdējā kārtā priekšā palaižot Stelmet vienību.Ventspils komandai šajā turnīrā nebija izvirzīts konkrēts uzdevums, jo Eiropas otrajā spēcīgākajā klubu turnīrā tā atgriezusies pēc sešu gadu pārtraukuma, iepriekšējās sezonās regulāri startējot Eiropas Izaicinājuma kausā.