Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

ASV basketbolisti olimpisko turnīru uzsāk ar zaudējumu Francijai

ASV vīriešu basketbola izlase svētdien ar zaudējumu Francijai uzsāka Tokijas olimpisko spēļu turnīru.

ASV A grupas pirmajā cīņā ar 76:83 (22:15, 23:22, 11:25, 20:21) zaudēja Francijai.

Pēc Devina Bukera soda metiena ASV trīs minūtes un 41 sekundi pirms mača beigām panāca 74:67 savā labā, taču nākamos 14 punktus guva Francija, pusi no tiem gūstot Nando de Kolo.

Džrū Holidejs ASV izlasē guva 18 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un četrreiz rezultatīvi piespēlēja. 12 punkti un desmit atlēkušās bumbas tika Edraisam Adebajo, bet pa 11 punktiem - Damjanam Lilardam un Kevinam Durentam, kurš spēli beidza ar piecām piezīmēm.

Francijas vienībā 28 punktus guva Evans Furnjē, kurš pieļāva arī piecas kļūdas. 14 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Rūdijam Gobēram, 13 punkti un pa piecām zem groza izcīnītām bumbām un rezultatīvām piespēlēm de Kolo kontā.

Jau ziņots, ka Čehija A grupas pirmajā spēlē ar 84:78 (25:19, 21:11, 21:16, 17:32) uzvarēja Irānas valstsvienību.

B grupā Austrālija pieveica Nigēriju ar 84:67 (23:23, 20:17, 15:12, 26:15), bet Itālija ar 92:82 (22:32, 21:14, 25:26, 24:10) bija pārāka pār Vācijas valstsvienību.

C grupā cīnīsies Japāna, Argentīna, Spānija un Slovēnija.

Olimpiskajā turnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas labākās komandas, kā arī divas no trim trešo vietu ieguvējām.

Pēdējo trīs olimpisko spēļu čempioni ir ASV basketbolisti.