Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Baltkrievijas basketbolistes pagarinājumā uzvar Slovākiju un iekļūst EČ pusfinālā

Baltkrievijas basketbolistes kā pirmās kvalificējušās Eiropas čempionāta pusfinālam. Trešdien ceturtdaļfinālā viņas pagarinājumā ar 70:68 (36:23, 60:60) dramatiskā cīņā pārspēja Slovākijas izlasi, otrajā turnīrā pēc kārtas iekļūstot labāko četriniekā. Baltkrievietes līdz ar to arī nodrošinājušas ceļazīmi uz nākamā gada pasaules čempionātu.

Pusfinālā Baltkrievijas komandas pretinieces būs Francijas vai Grieķijas basketbolistes.Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē Baltkrievijas basketbolistes guva desmit punktus pēc kārtas un no 14:13 panāca 24:13. Otrajā ceturtdaļā slovākietes uzlaboja spēli aizsardzībā un apslāpēja pretinieču aktivitātes. Taču pašām uzbrukumā precizitātes pietrūka – līdz lielajam pārtraukumam tika realizēti tikai deviņi metieni no 37 (Baltkrievijai 14/27).Pēc pārtraukuma beidzot iespēlējās arī Slovākijas izlases uzbrukums, dažu minūšu laikā viņas starpību samazināja līdz 33:39, bet pēc Hrickovas precīzā tālmetiena un Jurčenkovas pustālā trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām arī izvirzījās vadībā 42:41. Atlikušajā laikā Baltkrievijas basketbolistes sāncenses noturēja “sausā” – 48:42.Nelielu starpību baltkrievietes saglabāja visu ceturto ceturtdaļu. Taču pusminūti līdz beigām Žirkova realizēja trīspunktnieku (59:60) un nākamajā uzbrukumā baltkrievietes nespēja tikt līdz metienam. Piecas sekundes līdz beigām Lāskova realizēja tikai vienu no diviem soda metieniem – neizšķirts 60:60. Atlikušajās sekundēs baltkrievietes uzbrukumu nespēja noorganizēt.Papildlaika lielākajā daļā dažu punktu pārsvars bija Slovākijas izlasei, taču izšķirošajos brīžos veiksmīgākas tomēr bija iepriekšējā Eiropas čempionāta bronzas laureātes. Septiņas sekundes līdz beigām, kad rezultāts bija 68:66, caurgājienu nerealizēja Žirkova, un Veremejenko ar diviem soda metieniem nodrošināja Baltkrievijas uzvaru.Plkst.20.15 otro ceturtdaļfināla spēli aizvadīs Spānijas un Itālijas valstsvienības. Šī pāra uzvarētājas pusfinālā tiksies ar Latvijas vai Krievijas basketbolistēm.

x x x

Eiropas čempionāta finālturnīrs, ceturtdaļfināls

Slovākija – Baltkrievija 68:70 pagar. (15:24, 23:36, 42:48, 60:60)

Slovākija
: Žirkova 23, Jurčenkova 12, Vinuhalova 10, Ģurči 9, Lāskova 5, Hričkova 3, Kupčikova 2, Palušna 2, Čarnoka 2

Baltkrievija: Veremejenko 13 (10 atl.), Marčenko 12, Leičenko 8 (12 atl.), Dureiko 8, Troina 8, Sņicina 6, Padabeda 4, Anufrijenko 4, Kresa 4, Trofimova 3

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...