Rīgā +6 °C
Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

BK Ventspils ar uzvaru otrajā pagarinājumā panāk izlīdzinājumu sērijā pret BC Oostende

BK Ventspils basketbolisti dramatiskā cīņā ar 97:92 (41:39, 78:78, 85:85) otrajā pagarinājumā piektdien savā laukumā uzvarēja Beļģijas klubu BC Oostende un FIBA Izaicinājuma kausa izcīņas ceturtdaļfināla sērijā līdz divām uzvarām panāca izlīdzinājumu 1:1. Pirmajā spēlē Beļģijā uzvarēja mājinieki 86:74. Izšķirošā trešā spēle notiks 30.martā Ostendē.

Pēc ļoti rezultatīvājām pirmajām minūtēm pirmās ceturtdaļas vidū laukuma saimnieki pārņēma vadību un astotajā minūtē sasniedza tobrīd lielāko pārsvaru 23:14. Atzīstamā precizitāte metienos no distances otrās ceturtdaļas sākumā ļāva starpību palielināt līdz 31:20, taču turpinājumā ventspilnieku uzbrukums piekliboja, viesi diezgan ātri atspēlējās un panāca izlīdzinājumu 34:34.

Otrā puslaika sākumā BC Oostende basketbolisti uz brīdi arī izvirzījās vadībā, tomēr iniciatīvu neieguva. Abu komandu spēlētāji daudz un mainīgām sekmēm meklēja laimi tālmetienos, tomēr kādu laiku nevienai vienībai tas vērā ņemamus panākumus nenesa.

Trešās ceturtdaļas izskaņā un ceturtās sākumā tik līdzīgai cīņai iespaidīgs spurts 12:0 izdevās Ventspils basketbolistiem, un ceturtās ceturtdaļas sākumā viņi iekrāja lielāko pārsvaru spēlē (67:54). Taču tikpat ātri to atkal iztērēja – nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām vairs tikai 74:72.

Kad bija atlicis spēlēt pusotru minūti, Beļģijas komanda arī izvirzījās vadībā (78:76). Jāņa Strēlnieka metiens 69 sekundes līdz ceturtās ceturtdaļas beigām panāca izlīdzinājumu, atlikušajā laikā abām komandām bija vēl pa vienai iespējai panākt uzvaru, taču mēģinājumi bija neveiksmīgi.

Pirmajā papildlaikā mājinieki nenosargāja triju punktu pārsvaru un nespēja gūt uzvaru arī pēdējā uzbrukumā, kad līdz beigām bija palikušas četras sekundes (neprecīzi meta Andersons). Otrajā pagarinājumā BK Ventspils līdera lomu uzņēmās Efedžuku, kurš viens pats guva 11 no 12 mājinieku punktiem un nodrošināja laukuma saimniekiem uzvaru dramatiskajā cīņā.

Šī pāra uzvarētāji Izaicinājuma kausa izcīņas pusfinālā tiksies ar Sanktpēterburgas Spartak basketbolistiem, kuri ceturtdaļfinālā divreiz pārspēja Turcijas klubu Izmiras Pinar Karsiyaka (78:73, 89:71). Pusfināli paredzēti 29.aprīlī, fināls un spēle par trešo vietu – 1.maijā.

FIBA Izaicinājuma kauss

Ceturtdaļfināla otrā spēle

BK Ventspils – BC Oostende 97:92 (26:20, 41:39, 62:54, 78:78, 85:85). Sērijā 1:1