Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

BK Ventspils basketbolistiem otrais zaudējums Eiropas kausa izcīņā

BK Ventspils basketbolisti otrdien piedzīvojuši otro zaudējumu ULEB Eiropas kausa izcīņas H grupas turnīrā. Otrās kārtas spēlē Latvijas čempioni ar 57:79 (34:42) izbraukumā piekāpās Čehijas čempionvienībai Nimburkas ČEZ.Spēles sākuma ventspilniekiem bija pagalam neveiksmīgs. Diezgan samocīti un pasīvi uzbrukumi, kas pat ne vienmēr beidzās ar metienu, un nesportiska piezīme J.

Strēlniekam – iepretī mājinieku agresīvajai spēlei aizsardzībā un gandrīz nevainojamajai precizitātei metienos. 4.minūtē – 0:9, un BK Ventspils galvenajam trenerim Agrim Galvanovskim bija jāpieprasa minūtes pārtraukums.Tikai 6.minūtē uzmainītajam Kalvem izdevās gūt viesu pirmos punktus no spēles (4:13), un tie palīdzēja Ventspils basketbolistiem izlīdzināt spēli – pārsvarā uz centra spēlētāju aktivitāšu un ČEZ basketbolistu neprecizitāšu rēķina.Veiksmīgs otrās ceturtdaļas sākums – pieci punkti vienā uzbrukumā Marekam Jurēvičum – starpību uz brīdi ļāva samazināt līdz 21:27. Taču lūzumu spēlē tas neievadīja, un laukumā turpinājās līdzīga, diezgan rezultatīva cīņa, laukuma saimniekiem saglabājot 6 – 10 punktu pārsvaru.Diemžēl arī otrā puslaika sākums sākas ar Ventspils komandas “sauso” periodu. Pilnīgi pajuka viesu uzbrukumu organizācija, Nimburkas komanda guva 13 (!) punktus pēc kārtas un panāca izšķirošo 55:34 pārsvaru. Ceturtās ceturtdaļas sākumā starpība gan saruka līdz 10 punktiem (59:49), taču ČEZ komanda ātri vien apturēja viesu centienus atspēlēties.Pirmajā kārtā abas komandas piedzīvoja zaudējumus – ventspilnieki savā laukumā ar 62:85 piekāpās Bambergas klubam Brose Baskets no Vācijas, bet ČEZ viesos ar 77:78 – Bjellas Lauretana no Itālijas.Brose Baskets un Lauretana spēle paredzēta 2.decembrī.