Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

BK Ventspils pārliecinoši revanšējas Južnijas Himik basketbolistiem

BK Ventspils FIBA Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņas D grupas ceturtās kārtas spēlē otrdien savā laukumā ar 81:55 (40:26) pieveica Južnijas Himik komandu no Ukrainas, pārliecinoši revanšējoties par zaudējumu pirmā apļa spēlē (67:81). Līdzšinējās četrās spēlēs Ventspils basketbolisti izcīnījuši trīs uzvaras un kļuvuši par turnīra tabulas līderiem.

Visa pirmā puslaika gaitā laukuma saimnieki bija vadībā. Pirmajā ceturtdaļā gan viņu pārsvars nepārsniedza dažus punktus, toties otrās vidū pēc Greja precīzā trīspunktnieka ventspilnieki panāca tobrīd lielāko starpību 30:17. Līdz lielajam pārtraukumam to palielināt neizdevās, taču arī viesi deficītu būtiski samazināt nespēja.

Otrā puslaika sākumā BK Ventspils izvirzījās vadībā, arī rēķinot klubu savstarpējās spēles, un viņu pārsvars pietuvojās 20 punktu atzīmei (45:26, 53:34). Kādu brīdi rezultāts turējās minēto 14 punktu robežās, bet ceturtās ceturtdaļas vidū ventiņi iemeta desmit punktus pēc kārtas, un jau piecas minūtes līdz pamatlaika beigām šaubu par uzvarētājiem nebija.

Rezultatīvākie ventspilnieku rindās bija Mārtiņš Meiers (16 p.), Artūrs Bērziņš (15) un Džamars Jangs (14 p.).

D grupas otrajā spēlē Krievijas klubs Ņižņij Novgorod savā laukumā pārliecinoši pieveica Ungārijas komandu Atomeromu - 96:51. Pēc četrām kārtām Himik un BC NN ir pa divām uzvarām, bet Atomeromu - viena.