Rīgā +4 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Latvijas Basketbola līgas čempionvienība BK Ventspils ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā Arēnā Rīga ar 78:73 pārspēja Itālijas klubu Trevīzo Beneton. Atbildes spēle notiks piektdien Itālijā.

Ventspilnieku starta sastāvā devās Jānis Strēlnieks, Mareks Jurevičus, Dairis Bertāns, Rolands Zaķis un Ārons Petvejs. Pēc abpusējām kļūdām spēles sākumā nelielu izrāvienu veica BK Ventspils (7:2), bet Beneton pamazām izlīdzināja spēles gaitu un noķēra mājiniekus. Pāris minūtes cīņa ritēja punkts punktā, bet ceturtdaļas izskaņā spēlē veiksmīgi iesaistījās iepriekš nomainītais Rolands Zaķis, kura veiksme uzbrukumā ļāva iegūt pat desmit punktu pārsvaru.

Otrajā ceturtdaļā BK Ventspils sastāvā pirmo reizi devās nesen iegūtais Tonijs Kērtiss Lī, kurš jau pirmajās minūtēs nopelnīja nesportisko piezīmi. Piezīmes turpinaja vajāt ventspilnieku garos spēlētājus - Zaķis nopelnīja jau ceturto, bet Artūrs Bērziņš - trešo. Nesekmējās arī citos spēles komponentos un Beneton pietuvojās līdz trīs punktu starpībai (33:30). Pēc vairākām veiksmīgām epizodēm izdevās izveidot nelielu atrāvienu un iegūt pat četrpadsmit punktu pārsvaru (47:33). Pirmo puslaiku mājinieki pabeidza ar 12 punktu pārsvaru - 47:35.

Otro puslaiku sekmīgāk sāka viesi, kuri pamazām deldēja rezultāta starpību. BK Ventspils atbildēja ar epizodiskiem veiksmīgiem uzbrukumiem, kas mijās ar kļūdām. Trešās trešdaļas vidū ceturto piezīmi saņēma Jānis Strēlnieks, bet otro, diskvalificējošo, tehnisko piezīmi saņēma amerikānis Lī. Neveiksme sapurināja mājiniekus un drīz vien straujā tempā tika palielināts pārsvars līdz pat plus 15 (68:53).

Pēdējās ceturtdaļas sākumā izdevās noturēt Beneton pieklājīgā attālumā, taču perioda vidū BK Ventspils basketbolistiem vairākkārt neizdevās realizēt metienus no labām pozīcijām. Drīz vien pretinieki atkal pietuvojās trīs punktu attālumā (71:68). Trīs minūtes pirms mača beigām ventspilniekie beidzot izdevās papildināt punktu krājumu pēdējā ceturtdaļā, turklāt piekto piezīmi saņēma viens no viesu līderiem Džadsons Voless.

Pēdējā minūtē Beneton izdevās panākt mīnus divi, taču kļūda uzbrukumā neļāva izlīdzināt rezultātu. Pēdējās sekundēs pretinieki nospēlēja neveiksmīgi un Dairis Bertāns un Mareks Jurēvičus ar soda metieniem panāca 78:73.

Divcīņas uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā, atbildes mačs paredzēts piektdien Itālijā. Otrajā kvalifikācijas kārtā šī pāra veiksminieks tiksies vai nu ar Francijas Orlenaise, vai arī Beļģijas Spirou Basket.