Rīgā +6 °C
Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

FOTO - Latvijas basketbolisti iekļuvuši Eiropas čempionāta finālturnīrā

Latvijas basketbolisti trešdien savā laukumā uzvarēja Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra B grupas priekšpēdējā spēlē, ar 72:67 (38:29) pārspējot Igaunijas valstsvienību.

Šī uzvara garantēja Latvijas izlasei ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, jo D grupā Lielbritānijas izlase ar 67:63 pārspēja Čehiju.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais spēlētājs ar gūtajiem 16 punktiem un izcīnītajām astoņām atlēkušajām bumbām bija Andris Biedriņš, kurš laukumu ar piecām piezīmēm atstāja jau pēdējās ceturtdaļas sākumā. Drīz vien viņam pievienojās arī spēles otrs rezultatīvākais spēlētājs Kaspars Bērziņš, kurš guva 13 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem.

Pirmajā ceturtdaļā Latvijas izlasei izdevās ātri vien iekrāt pārsvaru un šķita, ka šoreiz igauņiem lielu izredžu uz panākumu nav. Tomēr otrajā ceturtdaļā brīdī, kad Latvijas izlases pamatsastāvs bija nomainīts pilnībā, pārsvars mazliet izšļuka no rokām, un to izmantoja igauņi, izveidojot vairākus lieliskus caurgājienus un samazinot starpību līdz pieciem punktiem. Tomēr ceturtdaļas izskaņā laukumā atgriezās vairāki līderi un pēdējās sekundēs, pateicoties Ciprusa nopelnītajiem trīs punktiem, izdevās atgūt pārsvaru (38:29).

Otrais puslaiks sākās pēc līdzīga scenārija, tomēr visi izšķirošie notikumi norisinājās pēdējā ceturtdaļā, kad igauņiem ne tikai izdevās sadeldēt desmit punktu starpību, bet pat izvirzīties vadībā. Pirmo reizi igauņi pēc Kullamē precīzā soda metiena panāca izlīdzinājumu (61:61) četras minūtes un 30 sekundes pirms pamatlaika beigām. Pusotru minūti vēlāk igauņi izvirzījās vadībā (65:64).

Igauņu gaviles nebija ilgas, jo spēles galotnē Latvijas izlase atkal pārņēma kontroli savās rokās. Vienu minūti un desmit sekundes pirms finālsvilpes abus soda metienus iemeta Janičenoks. Mirkli vēlāk viņš pārtvēra pretinieku piespēli un aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā, panākot jau 70:65. Igauņi uzbrukumā kļūdījās vēlreiz, bet Latvijas izlase nospēlēja līdz pēdējai uzbrukuma sekundei, turklāt - rezultātīvi (Jahovičs bija precīzs metienā pie groza).

"Šī bija psiholoģiski grūta spēle, kas vairākiem spēlētājiem radīja problēmas. Izdarījām labu darbu aizsardzībā. Uzbrukumā gan nespējām pierast pie tiesnešu tiesāšanas veida. Pats galvenais, ka izcīnījām uzvaru," pēc spēles teica Latvijas izlases galvenais treneris Nenads Trajkovičs.

Viens no Latvijas izlases līderiem komentēja tā: "Igauņi spēlēja ļoti sīkti, neļāva mums pārāk daudz izvērsties. Aizsardzībā vairāk vai mazāk izdarījām savu darbu, taču uzbrukumā bija slikta saskaņa starp centra un ārējiem spēlētājiem. Centra spēlētāju darbība bija sliktāka nekā iepriekšējās spēlēs."

Sestdien pēdējā spēlē Latvijas izlase viesos spēlēs ar Portugāli.