Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Pirmo reizi Baltijas Basketbola līgas finālu vēsturē būs pārstāvēts Latvijas klubs. VEF Rīga BBL pusfināla spēlē Kauņā ar 79:68 (38:31) uzvarēja Viļņas komandu Lietuvos rytas un iekļuva finālā, kur tiksies ar Kauņas Žalgiris vienību.Divi Sanda Valtera precīzie tālmetieni trešajā minūtē rīdziniekiem ļāva panākt 8:3, taču labu brīdi tas palika lielākais kādas komandas pārsvars.

Tikai līdzīgā cīņā aizritējušās pirmās ceturtdaļas beigās pēc pārtvertas piespēles un slam dunk Baltijas līgas regulārās sezonas vērtīgākais spēlētājs Parahovskis panāca 24:18 vefiešu labā.VEF Rīga aktīvā aizsardzība Viļņas basketbolistiem lika diezgan bieži kļūdīties, tiesa, arī paši rīdzinieki pārāk bieži pieļāva brāķus uzbrukuma veidošanā, tāpēc otrajā ceturtdaļā būtiskas izmaiņas rezultāta starpībā netika piedzīvotas. Pēc Keina bloka un Bakiča trīspunktnieka rīdzinieki 17.minūtē gan panāca 34:26 pārsvaru (pēc tam bija arī 38:29).

Trešās ceturtdaļas vidū Lietuvos rytas basketbolisti starpību samazināja līdz 45:43, taču Bakiča tālmetiens uzbrukuma pēdējā sekundē un Keina divi punkti no groza apakšas pēc acīgas Bertāna piespēles ļāva vefiešiem atgūt septiņu punktu pārsvaru (50:43). Arī turpinājumā starpība svārstījās šādās robežās.

Ceturtajā ceturtdaļā cīņa punkts punktā turpinājās. Viļņas komanda starpību samazināja līdz minimumam (58:59), taču rīdzinieki nekavējoties atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas un šo pārsvaru nosargāja līdz beigām.

Jau ziņots, ka pirmajā pusfināla spēlē BK Ventspils piedzīvoja sagrāvi 55:108 (25:61) pret Kauņas Žalgiris basketbolistiem un svētdien aizvadīs maču par trešo vietu ar Lietuvos rytas.

Iepriekšējos sešos BBL finālos allaž tikās Žalgiris un Lietuvos rytas basketbolisti, katra no komandām guva pa trim uzvarām.