Rīgā +18 °C
Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

VEF Rīga basketbolistiem trešais zaudējums Eiropas kausa izcīņā

VEF Rīga basketbolisti ULEB Eiropas kausa izcīņas G grupas trešās kārtas spēlē otrdien ar 83:95 (37:54) piekāpās Spānijas klubam Seviljas Cajasol. Šis bija rīdzinieku trešais zaudējums otrajā prestižākajā Eiropas klubu turnīrā pēc kārtas.No pirmā nokdauna (3:11) vefieši spēja atgūties (13:14), taču vēl līdz pirmās ceturtdaļas beigām Cajasol basketbolisti ieguva 15 punktu pārsvaru, bet otrās sākumā arī sasniedza 20 punktu atzīmi (21:41).

Turklāt jau otrās ceturtdaļas sākumā ceturto piezīmi nopelnīja Parahovskis, radot rīdziniekiem papildus problēmas cīņā pie groziem.Otro puslaiku Rima Kurtinaiša trenētā komanda uzsāka ļoti apņēmīgi un ātri vien mājinieku pārsvaru samazināja uz pusi (45:54). Taču vairāku bērnišķīgu kļūdu sērija ļāva mājiniekiem gūt 10 punktus pēc kārtas un atjaunot 20 punktu pārsvaru. Atlikušajā laikā brīnumi vairs nenotika, un Cajasol basketbolisti nosargāja pārliecinošu uzvaru.Rezultatīvākais ar 20 punktiem VEF Rīga sastāvā bija Dereks Viljamss.Otrdienas otrajā G grupas spēlē Nimburkas ČEZ savā laukumā ar 73:67 (31:34) sagādāja pirmo zaudējumu Jeruzālemes Hapoel basketbolistiem. Pēc trijām kārtām Hapoel, ČEZ un Cajasol ir pa divām uzvarām, bet VEF Rīga zaudējumi visās trijās spēlēs.Ceturtajā kārtā 7.decembrī komandas abos pāros tiksies vēlreiz. Pēc divu apļu aizvadīšanas divas labākās komandas kvalificēsies otrajam posmam.

ULEB Eiropas kauss, G grupa

Seviljas Cajasol – VEF Rīga 95:83 (30:15, 54:37, 76:60)
VEF Rīga:
Valters 18, Viljamss 20, Janičenoks 6, Bērziņš 10, Gadsons 6, Keins 4, Bertāns 10, Parahovskis 9

Nimburkas ČEZ – Jeruzālemes Hapoel 73:67 (31:34)

Vītoliņš: Mums vairs nav ko zaudēt

Latvijas hokeja izlases noskaņojums pirms spēles ar Zviedrijas komandu ir kaujiniecisks, piektdien pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem sacīja komandas galvenais treneris Harijs Vītoliņš.