Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

VEF uzvar arī otrajā LBL finālspēlē

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas finālsērijas otrajā cīņā pagājušās sezonas čempionvienība _VEF Rīga _ar rezultātu 85:67 (18:18, 23:21, 24:16, 20:12) pieveica Ventspils komandu.

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām VEF Rīga basketbolisti izvirzījās vadībā ar rezultātu 2-0.

Pirmajā ceturtdaļā VEF Rīga ne reizi neieguva vadību, bet rezultāts pēc tās bija neizšķirts 18:18. Otrajā ceturtdaļā mājiniekiem radās problēmas ar pretinieku apturēšanu zem groza un VEF Rīga trīs reizes guva divus punktus ar sodu. Kaut pašreizējie čempioni laukumā izskatījās pārliecinošāk, turpinājās sīva ciņa un pēc 20 minūtēm rezultāts saglabājās līdzīgs - 41:39 VEF Rīga labā.

Pirmā puslaika izskaņā, cīnoties zem groza, potītes traumu guva VEF Rīga basketbolists Tailers Keins, kurš vēlāk laukumā vairs neatgriezās.

Otrajā puslaikā jau ievērojami laukumā dominēja VEF Rīga komanda, kas no 46:44 īsā brīdī spēja panākt 59:48 un iegūt izšķirošo pārsvaru mačā. Pēc Sanda Valtera saņemtās tehniskās piezīmes ventspilnieki realizēja četrus soda metienus pēc kārtas un pietuvojās līdz 53:59, bet sekojošajā uzbrukumā pieļāva kļūdu. Ātri vien VEF Rīga atjaunoja desmit punktu pārsvaru un pirms pēdējās desmitminūtes atradās vadībā ar 65:55.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā VEF Rīga panāca jau 71:56. Pēc tam mājinieki nospēlēja vairākus sekmīgus uzbrukumus, tomēr turpinājumā iniciatīvu atkal atguva čempioni, izcīnot otro pārliecinošo uzvaru.

Abos puslaikos VEF Rīga ievērojami dominēja cīņā par atlēkušajām bumbām, šajā statistikas rādītājā uzvarot ar rezultātu 40:21.

Rezultatīvākais VEF Rīga komandā ar 19 punktiem bija Kristaps Janičenoks, bet ar 15 punktiem izcēlās Antans Kavaļausks.

Savukārt ventspilniekiem ar 17 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām palīdzēja Džamars Jangs.

Kā ziņots, sērijas līdz četrām uzvarām pirmajā spēlē VEF Rīga uzvarēja savā laukumā ar rezultātu 83:66.

Abu komandu trešā cīņa pirmdien notiks Rīgā.

LBL fināls. 2012.

1.spēle.

VEF Rīga – BK Ventspils 83:66

Sērijā 1:0

Balceram potītes lūzums Šveices hokeja līgas mačā

Cīrihes "Lions" Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers piektdien Šveices hokeja līgas (NL) spēlē ir lauzis potīti un nespēlēs līdz gadu mijai, sestdien savā interneta mājaslapā paziņoja klubs.