Rīgā +6 °C
Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Ventspils basketbolistiem pirmā uzvara Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņā

BK Ventspils basketbolisti FIBA Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņas D grupas otrās kārtas spēlē otrdien savā laukumā ar 69:56 (30:27) pār Atomerömü komanda no Ungārijas. Visām četrām komandām D grupā pēc divām kārtām ir pa vienai uzvarai.

Spēles sākumā ventspilnieki nevilcinājās izmantot laukuma priekšrocības un jau pirmās ceturtdaļas vidū panāca 10:2. Turpinājumā ritēja mazrezultatīva, neprecīziem metieniem bagāta spēle. Viesiem otrā perioda vidū izdevās izmantot vairākas mājinieku paviršības un ne tikai starpību samazināt, bet arī izvirzīties vadībā (21:22, 23:27). Pēdējā minūtē BK Ventspils tomēr atguva sev labvēlīgu rezultātu.

Otro puslaiku veiksmīgāk iesāka Atomerömü basketbolisti (34:40), taču trešajā ceturtdaļā gandrīz septiņas minūtes nespēja gūt ne punkta un šo cīņas posmu laukuma saimniekiem zaudēja 0:13.

Mača pēdējā posmā vēl viena neliela ofensīva izdevās Ungārijas klubam, un BK Ventspils pārsvars saruka līdz diviem punktiem (52:50), taču īstajā brīdī tālmetienu realizēja viens no spēles galvenajiem varoņiem Džamars Jangs. Ventspilnieki atjaunoja iepriekšējo starpību un, lai arī ne bez grūtībām, nosargāja pirmo uzvaru turnīrā.

Jangs BK Ventspils labā guva 23 punktus, Stīvens Grejs 14.

Kā zināms, pirmajā kārtā ventspilnieki viesos zaudēja Južnijas Himik komandai (67:81), kas otrdienas otrajā D grupas spēlē izbraukumā ar 73:85 (33:43) zaudēja basketbola klubam Ņižņij Novgorod. Krievijas komanda būs BK Ventspils nākamie pretinieki Izaicinājuma kausa izcīņas 22.novembra spēlē.