Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Latvijas valstsvienības handbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrās kārtas turnīra spēlē svētdien Dobelē ar 18:36 (8:17) piekāpās titulētajai Vācijas izlasei. Latvijas komandai šis bija otrais zaudējums turnīrā.

2007.gada pasaules čempioni jau ar pirmajām minūtēm apliecināja savu meistarību. Astoņās minūtēs viesi simtprocentīgi realizēja pirmos septiņus uzbrukumus un organizēti nospēlēja aizsardzībā - 2:7, un Latvijas valstsvienības galvenajam trenerim Valdim Labanovskim nācās pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Ne tas, ne vārtsarga maiņa kardināli mainīt cīņas gaitu neļāva. Laukuma saimniekiem radās pamatīgas problēmas ar vārtu gūšanu, un līdz pirmā puslaika vidum Vācijas handbolisti savu pārsvaru bija pieaudzējuši līdz 12:4.

Aktīvāk nospēlējot aizsardzībā, Latvijas izlasei izdevās uz brīdi piebremzēt viesu ofensīvu, tomēr līdz pārtraukumam vācieši starpību spēja palielināt līdz deviņiem vārtiem.

Arī otrajā puslaikā mājinieki tikai retu reizi spēja pārspēt teicami spēlējošo Vācijas izlases vārtsargu Heinefeteru, un 39.minūtē starpība jau pārsniedza desmit vārtus (9:21). Uzbrukumā epizodiskas veiksmes bija gandrīz tikai Ģirtam Lilienfeldam, un Latvijas handbolistiem tā arī neizdevās likt panervozēt viesu komandai, kas otro puslaiku aizvadīja pārsvarā ar rezervistiem.

Kā zināms, atlases 5.grupas pirmajā spēlē Latvijas handbolisti ar 26:28 izbraukumā piekāpās Pekinas olimpisko spēļu vicečempioniem Īslandes valstsvienībai, kas sestdien otrās kārtas pirmajā mačā ar 23:28 piekāpās Austrijās izlasei.

Nākamās turnīra spēles paredzētas 2011.gada martā. Finālturnīram pēc divu apļu aizvadīšanas kvalificēsies divas labākas komandas.