Rīgā +19 °C
Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Kivlenieks un Šici ātrākie Nāciju kausā pirms PK sacensībām Siguldā

Latvijas kamaniņu sportists Inārs Kivlenieks un brāļu Šicu divnieku ekipāža piektdien Siguldas trasē ieņēma pirmās vietas Nāciju kausa sacensībās, bet kopumā startam PK posmā nedēļas nogalē no Latvijas kvalificējās četri kungi, trīs dāmas un trīs divnieku ekipāžas.

Kivlenieks bija ātrākais, finišējot pēc 48,554 sekundēm, bet Mārtiņš Rubenis no viņa atpalika nepilnas 17 sekundes simtdaļas. Uzreiz aiz labāko desmitnieka ierindojās Kristaps Mauriņš, kurš uzvarētājam piekāpās tieši 0.8 sekundes. Jaunais Zintis Šaicāns ieņēma 18.vietu (+1.497), tomēr kvalificējās pamatsacensībām, kurās startēt drīkst četri sportisti no katras valsts.

Elīza Tīruma izcīnīja 9.vietu starp dāmām, no uzvarētājas Natālijas Korevas (Krievija) atpaliekot 0.907 sekundes. Vietu pamatsacensībās nopelnīja arī Saiva Dambīte (11., +1.495) un Maija Linde (15., +2.531), bet Ieva Gudramoviča piedzīvoja kritienu. Ceļgala savainojums liedz Siguldā startēt izlases līderei Maijai Tīrumai.

Divniekiem triumfēja brāļi Andris un Juris Šici (42.560 sekundes), piektie palika Andrejs Bērze/Uldis Logins (+0.341), bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieņēma 9.vietu (+0.644). Mūsu ceturtā ekipāža Kristaps Bērze/Toms Mežotnis ierindojās 13.vietā un rītdien PK posmā nepiedalīsies, jo no katras valsts startēt drīkst tikai trīs divnieku ekipāžas.

Sestdien sacentīsies divnieki un kungi, bet dāmu un komandu sacensības paredzētas svētdien.