Otrdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Latvieši pārspēj lietuviešus un krievus rollerslēpošanas klasikā Madonā

Smecersila trasē atklātajā Latvijas čempionātā rollerslēpošanā, startējot arī Lietuvas, Igaunijas un Krievijas pārstāvjiem, vīru konkurencē 10 kilometru distancē klasiskajā stilā aizraujošā cīņā ar labākajiem Lietuvas slēpotājiem uzvaru izcīnīja Arvis Liepiņš, bet dāmām 6 kilometru distancē pārliecinoši pirmā bija Inga Dauškāne, portālu _Diena.

lv_ informē Latvijas Slēpošanas savienības preses sekretārs Ivars Bācis.Ar lielu interesi tika gaidīti elites grupu starti, jo mūsu labākajiem slēpotājiem pretī stājās labākie dienvidu kaimiņu pārstāvji. Vīru konkurencē 10 kilometru distancē ar intervāla startu galvenā intriga bija starp izlases līderi Arvi Liepiņu un labāko lietuviešu slēpotāju Vitautu Stroliu. Dažus gadus Strolia bija biežs viesis rollerslēpošanas sacensībās Latvijā, bet pagājušajā gadā uz nevienām neatbrauca. Ziemā savstarpējos mikromačos uzvaras sadalījās līdzīgi, tomēr ar nelielu latvieša pārsvaru. Madonā distances sākuma daļā Liepiņš un Strolia, kurš startēja pusotru minūti aiz mūsu sportista, spēkojās līdzīgi, bet ar katru apli madonieša pārsvars nedaudz pieauga, līdz finišā tas sasniedza 21 sekundi.Uzvarētājam zaudējot 39 sekundes, trijniekā iekļuva arī Roberts Slotiņš, kurš kādu brīdi turējās Liepiņa aizvējā. Bronzas godalga Latvijas čempionātā tika Pāvelam Ribakovam, kuram kopējā ieskaitē piektā vieta un kurš no uzvarētāja atpalika pusotru minūti. Labākais no krieviem bija Vitālijs Kabrdins, kuram, izmantojot aizlienētus klasiskā stila rollerus, tikai sestā vieta. Dāmām 6 kilometru distancē intriga izpalika, jo Inga Dauškāne konkurentēm neatstāja nekādas cerības, un līdzīgi kā janvāra sākumā turpat Madonā notikušajā Lietuvas čempionātā uz sniega, arī ar rolleriem uz asfalta klasiskajā stilā pārspēja lietuviešu labāko distanču slēpotāju Ingrīdi Ardišauskaiti, apsteidzot lietuvieti par divām minūtēm un 12 sekundēm. Lietuvietei sešas sekundes zaudēja un trešo vietu kopējā ieskaitē ieguva Anda Muižniece, kurai pagājušajā ziemas sezonā divas reizes bija izdevies apsteigt Dauškāni klasiskajā stilā. Ceturto rezultātu uzrādīja Natālija Kovaļova, kurai līdz trijniekam pietrūka gandrīz pusotra minūte. Negaidīti rezultāti tika fiksēti 1998. un 1999.gadā dzimušo sportistu (S16 un V16) grupās. Puišiem 6 kilometru distancē nepārspēts palika Vairis Skurulis, bet stabilais grupas līderis Raimo Vīgants palika otrais, atpaliekot no līdera par 54 sekundēm. Pēc ilgāka pārtraukuma startējušais Kārlis Liepiņš ierindojās trešajā vietā. Meitenēm ziemas sezonas līdere Krista Razgale bija tikai trešā, bet madoniete Līna Nagle, kas startēja ar tiem pašiem rolleriem, ar ko uzvarētājs šajā vecuma grupā puišiem Vairis Skurulis, bija ātrākā, par 20 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju Elīnu Radziņu.V18 grupā (1996./1997.gads), nepiedaloties līderim Ralfam Eidukam, pārliecinoši pirmais 10 kilometru distancē bija Ojārs Vanags, bet meitenēm 6 kilometros triumfēja Regīna Rudzīte. 2000./2001.gadā dzimušajiem (S14 un V14) meiteņu konkurencē ātrākā bija igauniete Kerstina Ojavē, bet no mūsējiem labākā bija Laura Elizabete Kvāle, kura pa vidu palaida vēl arī spēcīgo Krievijas pārstāvi Oļesju Provalinskaju un ierindojās trešajā vietā. Puišiem šajā grupā triumfēja Reinis Upens, aiz sevis ar pusotras minūtes pārsvaru atstājot Krievijas slēpotāju Sirovu un ziemas sezonas V12 grupas līderi Niku Saulīti. Pašā jaunākajā grupā V12 un S12 (2002.gadā dzimuši un jaunāki) gan puišiem un meitenēm nepārspēti palika Krievijas pārstāvji, kuri Smecersila trasē pirms sacensībām bija aizvadījuši vairāku dienu treniņnometni. Meitenēm S12 grupā Samanta Krampe 2 kilometru distancē uzrādīja trešo labāko laiku tāpat kā viņas brālis Bruno Krampe pie V12 grupas puišiem, kur ar iegūto otro vietu no Latvijas pārstāvjiem labākais bija Gustavs Lukstiņš.Otrs Latvijas čempionāts rollerslēpošanā notiks 6.oktobrī Priekuļu slēpošanas un biatlona kompleksā.