Rīgā +20 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Latvijas handbolisti liek panervozēt olimpiskajiem vicečempioniem

Latvijas handbola valstsvienība ar cienīgu zaudējumu 26:28 (13:14) izbraukumā pret olimpisko spēļu vicečempioniem Īslandes izlasi sākusi 2012.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru. Svētdien Latvijas handbolisti Dobelē uzņems 2007.gada pasaules čempionus vāciešus.Pirmajā puslaikā pretēji prognozētajam Latvijas handbolisti nebūt nebija statisti cīņā ar Pekinas olimpisko spēļu sudraba medaļu laureātiem.

Sekmīga vārtsarga Tihanova darbība un realizētas iespējas uzbrukumā 10.minūtē ļāva panākt 9:5 pārsvaru. Puslaika otrajā daļā pieredzējušie sāncenši uzlaboja spēli aizsardzībā, lieliski nospēlēja viņu vārtsargs, un spēles pirmo pusstundu mājinieki pabeidza savā labā.Otrajā puslaikā īslandiešu pārsvars turējās 1 –2 vārtu robežās (bija arī 21:21), un uzvaru, kas mājinieku treneri pēc spēles acīmredzami neiepriecināja, viņiem izdevās nosargāt.

Rezultatīvākie Latvijas izlasē ar sešiem gūtiem vārtiem bija Ģirts Lilienfelds un Edgars Vadzītis, pieci Aivja Jurdža kontā.

Kvalifikācijas 5.grupas pirmās kārtas otrajā spēlē Latvijas valstsvienības nākamie pretinieki titulētie Vācijas handbolisti spēles pēdējās 70 sekundēs guva divus vārtus un izglābās no zaudējuma Austrijai – 26:26 (8:14).