Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

papildināta - Latvijas handbolisti ar zaudējumu Vācijā beidz EČ kvalifikācijas turnīru

Latvijas handbola valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē svētdien Trīrā ar 22:32 (11:17) zaudēja Vācijas izlasei. Turnīru Latvijas handbolisti beidza ar sešiem zaudējumiem sešās spēlēs un pēdējo ceturto vietu apakšgrupas noslēguma tabulā.Vēl pirms šīs cīņas bija skaidrs, ka Latvijas komanda jau zaudējusi cerības kvalificēties finālturnīram, bet Vācijas handbolisti ceļazīmi uz Eiropas čempionātu jau bija nopelnījuši.

Svētdienas mačs bija pēdējā spēle amatā ilggadējam Vācijas valstsvienības galvenajam trenerim Heineram Brandam. Viņam spēles beigās tika sarīkotas lielas ovācijas.Cīņas sākumā viesiem izdevās uzņemties vadību – 3:1, 5:4. Tikai, tuvojoties pirmā puslaika vidum, laukuma saimnieki izvirzījās vadībā, bet pēdējās desmit minūtēs jau iekrāja sešu vārtu pārsvaru.Otrā puslaika desmitajā minūtē Vācijas izlase panāca +10 (24:14), un jau tobrīd cīņas iznākums bija praktiski skaidrs. Tiesa, atlikušajā laikā Latvijas handbolisti starpību sāncenšiem būtiski palielināt vairs neļāva.Abu komandu pirmajā spēlē Dobelē Vācijas handbolisti guva pārliecinošu uzvaru 36:18.Rezultatīvākie Latvijas komandas labā bija Artis Kurmēns, Ingars Dude un Armands Uščins, kuri guva pa četriem vārtiem (Uščins visus ar 7 m soda metieniem), vēsta Vācijas Handbola federācijas mājaslapa.Otro vietu un otro ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru izcīnīja Aleksandra Pētersona pārstāvētā Īslandes izlase, kas izšķirošajā spēlē savā laukumā ar 44:29 (21:14) pārliecinoši pieveica Austrijas handbolistus.Noslēguma turnīra tabulā Vācijai ir deviņi punkti, Īslandei astoņi, Austrijai septiņi, bet Latvijai nulle.(papildināta ar 6.-8.rindkopu)