Rīgā +4 °C
Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Rastorgujevam karjeras rekords - 10.vieta Pasaules kausa iedzīšanas sacensībās

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien izcīnīja desmito vietu Pasaules kausa izcīņas trešā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās.Pēc ceturtdien notikušā sprinta Rastorgujevs sacensības uzsāka vien no 38.pozīcijas, tomēr četrās šaušanās pieļāva vien vienu kļūdu, turklāt bija ļoti ātrs arī slēpojumā, kas ļāva veikt ievērojamu kāpumu.

Ja pirmajā aplī Rastorgujevam bija 14. ātrākais slēpošanas laiks, otrajā viņš jau bija pats ātrākais un, neskatoties uz kļūdu otrās šaušanas pēdējā šāvienā, trešo apli Rastorgujevs jau uzsāka 27.vietā. Arī trešajā aplī Latvijas sportists bija ātrākais slēpošanā, turklāt šaušanā bija nekļūdīgs un pacēlās uz 15.vietu.Ceturtajā aplī viņš pēc otrās kontrolatzīmes bija pacēlies jau uz 12.pozīciju un nekļūdīgi sašāva arī pēdējā šaušanā, no tās izslēpojot desmitais, ko saglabāja līdz finišam.Uzvaru sacensībās izcīnīja vienu kļūdu pieļāvušais Ēmils Hegle Svendsens no Norvēģijas, kuram Latvijas sportists zaudēja 59,3 sekundes.Otro vietu negaidīti izcīnīja Čehijas sportists Ondrejs Moravecs, kurš pēc sprinta bija vien astotais, bet trešais finišēja pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvējs francūzis Martēns Furkads.Pēc sprinta Rastorgujevs tā brīža līderim Jakovam Fakam no Slovēnijas zaudēja minūti un 43 sekundes. Pats Faks iedzīšanā kļūdījās sešas reizes, finišējot 21.pozīcijā.Svendsens pēc sprinta bija otrais, Rastorgujevu apsteidzot par minūti un 41,9 sekundēm. Līdz ar to Latvijas sportists uzvarētājam 12,5 kilometru distancē "atspēlēja" vairāk nekā 40 sekundes.Šis kļuva par Rastorgujeva līdzšinējās karjeras labāko rezultātu. Viņam distancē bija ātrākais solis trasē, tuvāko sekotāju apsteidzot par gandrīz 15 sekundēm.Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ar 79 punktiem pakāpās uz 31.pozīciju.Līderis ar 349 punktiem joprojām ir Furkads, kuram ar 269 punktiem seko Svendsens, bet vēl par 19 punktiem mazāk ir krievam Jevgēņijam Ustjugovam, kurš šoreiz finišēja sestais.Vēlāk sestdien notiks iedzīšana sievietēm, bet posma noslēgumā svētdien notiks sezonas pirmās sacensības ar masu startiem, kurai, visticamāk, būs kvalificējies arī Rastorgujevs.Šis ir pēdējais Pasaules kausa posms šogad, bet sezona uzreiz pēc Jaunā gada atsāksies Vācijas pilsētā Oberhofā.Kopumā sezonā paredzēti deviņi Pasaules kausa posmi, bet pasaules čempionāts februārī notiks Novo Mesto, Slovēnijā.