Rīgā +18 °C
Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Septiņcīņniecei Ikauniecei bronza Eiropas čempionātā vieglatlētikā

Latvijas septiņcīņniece Laura Ikauniece sestdien Helsinkos izcīnīja bronzas medaļu septiņcīņā Eiropas čempionātā vieglatlētikā - viņa septiņās disciplīnās iekrāja 6335 punktus, uzstādot arī jaunu personīgo rekordu. Otra Latvijas pārstāve Aiga Grabuste no viņa atpalika 10 punktus un izcīnīja augsto 4.vietu. Kopš 1994.gada šī ir sestā Latvijas sportistu izcīnītā godalga Eiropas čempionātos.

Pēdējā, septītajā, disciplīnā - 800 metru skrējienā - Ikauniece un Grabuste skrējienā, kurā startēja kopvērtējuma vadošās sportistes, finišēja plecu pie pleca, Ikauniecei finišējot pēc divām minūtēm un 12,82 sekundēm un izcīnot trešo vietu. Tas ir sportistes personīgais rekords šajā disciplīnā. Grabuste viņai zaudēja 0,08 sekundes, ieņemot ceturto vietu. Arī Aiga sasniedza personīgo rekordu 800 m distancē.

Laura kopumā laboja personīgos rekordus piecās no septiņām disciplīnām (100 m/b, tāllēkšana, augstlēkšana, 800 m un 200 m) summā nopelnot 5335 punktus, kas arī ir jauns 20 gadu vecās sportistes labākais sasniegums. Aiga Grabuste savai komandas biedrenei piekāpās tikai par 10 punktiem.

Lauras Ikaunieces komentārs

Eiropas čempiones tituls šoreiz tika francūzietei Idai Antonetei Nanai Džimu (6544 punkti, personīgais rekords), bet sudrabu izcīnīja ukrainiete Ludmila Jospienko - 6387 punkti.

Līdz šim augstāko rezultātu no Latvijas sportistiem šī gada Eiropas čempionātā bija sasniegušas Ineta Radeviča un Sinta Ozoliņa-Kovale, kuras abas izcīnīja sesto vietu attiecīgi tāllēkšanā un šķēpmešanā. Tāpat sestajā vietā pēc kritiena 100 metru distances finālā tika klasificēts traumu guvušais Ronalds Arājs.