Rīgā +20 °C
Ceturtdiena, 16. maijs
Edijs, Edvīns

Svarcēlājs Plēsnieks izcīna 5.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas jaunais svarcēlājs Artūrs Plēsnieks sestdien izcīnīja augsto piekto vietu Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 105 kilogramiem.

Būdams gados jaunākais sportists, kurš startēja A grupā, Plēsnieks raušanā pacēla 170 kilogramus, uzrādot septīto rezultātu, bet grūšanā pieveica 211 smagu stieni, kas summā deva 381 kilogramu.

Par Eiropas čempionu kļuva Krievijas sportists Davids Berdžanjans, kurš abu vingrinājumu summā pacēla 405 kilogramus.

Eiropas čempionāts Antālijā vairums sportistiem ir pēdējās atlases sacensības uz 2012.gada Londonas olimpiskajām spēlēm.

Lai arī Plēsnieks ar izcīnīto piekto vietu nav ticis pie automātiskas ceļazīmes uz Olimpiādi, viņam būs iespēja to paveikt arī jūnija beigās un jūlijā sākumā paredzētajā pasaules čempionātā junioriem.

Eiropas čempionātā pie vienas ceļazīmes uz olimpiādi tiks tās valstis, kuru pārstāvji medaļu reitingā ieņems pirmo līdz septīto vietu to komandu vidū, kuras vēl nav tikušas pie olimpiskajām kvotām.

Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem sievietēm ceturtdien 15.vietu ieņēma Latvijas svarcēlāja Oksana Mihailova, bet svētdien sacensības svara kategorijā virs 105 kilogramiem uzsāks Artjoms Ivanovs.

Kā ziņots, šajā Eiropas čempionātā traumas dēļ nepiedalās divkārtējais olimpisko spēļu medaļnieks Viktors Ščerbatihs, kas nozīmē gan nekvalificēšanos Londonas Olimpiādei, gan sportista karjeras beigas.