Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Zvejniekam un Latvijas komandai sudraba medaļas PČ rollerslēpošanā

Pagājušajās brīvdienās Vācijā notikušajā pasaules čempionātā skrituļslalomā Latvijas izlases dalībnieks kalnu slēpošanā Kristaps Zvejnieks 83 dalībnieku konkurencē izcīnīja sudraba godalgas, bet viņa brālim Mikam Zvejniekam 5.vieta. Sievietēm no 87 dalībniecēm labākā no mūsējām bija Ieva Meldere, kura ierindojās 24.

vietā, informē Latvijas Slēpošanas savienības preses sekretārs Ivars Bācis.Pagājušajā nedēļas nogalē Vācijas pilsētā Obehundenā norisinājās pasaules čempionāts kalnu slēpošanas vasaras paveidam uz skrituļslidām pa asfaltu, dalībniekiem sacenšoties vairākās disciplīnās – slalomā, milzu slalomā, paralēlajā slalomā, kā arī komandu cīņā. Uz galveno sezonas startu bija ieradušies pārstāvji no 9 valstīm. Neskaitot mājiniekus un mūsu pārstāvjus, Oberhundenā bija ieradušies arī slovāki, čehi, spāņi, austrieši, itāļi, kā arī pārstāvji no tādām tālām zemēm kā Japāna un Argentīna. Gan dāmām, gan vīriem dalībnieku skaits sniedzās tuvu simtam.Labākos rezultātus mūsējiem individuālajās sacensībās izdevās sasniegt slaloma disciplīnā. Kristaps Zvejnieks abos braucienos 385 metru garajā 38 vārtu trasē uzrādīja otro rezultātu (45,41 sekunde) un izcīnīja sudraba medaļas, par trešdaļu sekundi (+0,32s) piekāpjoties uzvarētājam Manuelam Aleksandram Cerleinam no Vācijas. Piekto vietu ieņēma Miks Zvejnieks, kurš no brāļa atpalika nepilnas divas sekundes (1,85s), bet līdz trijniekam Mikam pietrūka 1 sekunde. Pirmajā divdesmitniekā iekļuva Kristaps Zeila, kurš uzvarētājam divu braucienu summā zaudēja 5 sekundes un ierindojās 19.vietā. Sievietēm Ieva Meldere uzvarētājai Annai Vanckei no Vācijas piekāpās par 5,17 sekundēm un ierindojās 24.vietā, bet Marta Garā bija vēl 2 sekundes lēnāka un ieņēma 35.vietu. 14 gadus jaunā Agnese Sakoviča pieaugušo grupā 46.vietā, no uzvarētājas atpaliekot 12 sekundes. Mājinieku dominance un masveidība izpaudās abiem dzimumiem, bet izteiktāk sieviešu konkurencē, kur labāko desmitniekā bija 9 mājinieces, kamēr vīriešiem no pirmajiem desmit seši bija vietējie skrituļslalomisti. Komandu sacensībās, kurās piedalījās septiņas komandas un kur katrā komandā  startēja četri sportisti – divi vīrieši un divas sievietes – Latvijas savu medaļu klāstu papildināja ar vēl vienu sudrabu. Latvijas komandā brauca Kristaps un Miks Zvejnieki, Ieva Meldere un Marta Garā. Katram dalībniekam bija jāveic divi braucienu, tātad komandai pavisam kopā astoņi. Ar rezultātu 3:14,13, par 9 sekundēm apsteidzot mūsējos, par uzvarētāju kļuva galvenā favorīte Vācija, jo tajā gan vīrieši, gan sievietes ir vienlīdz spēcīgi. Mūsu dāmas uzrādīja trešo rezultātu, nedaudz priekšā palaižot arī Čehiju, tomēr čehu vīri bija lēnāki par mūsējiem, kuri tikai nedaudz piekāpās vāciešiem (pirmajā braucienā K.Zvejnieks uzrādīja visātrāko laiku (21,57s) – aut.piez.), un līdz ar to Latvija izvirzījās otrajā pozīcijā un izcīnīja sudraba medaļas, par 3,86 sekundēm apsteidzot bronzas medaļas ieguvējus čehus.  Paralēlajā slalomā pavisam nedaudz pietrūka līdz trešajai medaļai, jo Kristaps Zvejnieks mazajā finālā par trešo vietu piekāpās slaloma čempionam Cerlainam. Vispirms notika kvalifikācijas brauciens, kur atlasīja labākos 32, kas tālāk pa pāriem, sākot ar 1/16 finālu, pēc izslēgšanas metodes noskaidroja divus finālistus, bet pusfināla zaudētāji sacentās par trešo vietu. Izslēgšanas braucienos jeb no 1/16 fināla katrs dalībnieks veica divus braucienus, vienlaicīgi sacenšoties ar savu pretinieku, vispirms vienam braucot pa pirmo trasi un otram pa blakus uzlikto otro trasi, bet pēc tam abiem, veicot vienlaicīgi arī otro braucienu, samainoties ar izbraucamajām trasēm. Labākā kopējā laika uzrādītājs no abām trasēm tika nākamajā kārtā. Vīriešiem 1/8 fināls saveda kopā vienā pārī abus brāļus Zvejniekus, kuri kvalifikācijā uzrādīja 6. un 14.laiku. ļoti sīvā cīņā pārāks izrādījās vecākais brālis Kristaps, pirmajā braucienā Miku apsteidzot par 0,11, bet otrajā par 0,05 sekundēm. Pusfinālā Kristaps tikai par 0,07 sekundēm piekāpās vācietim Adrianam Grīseram, kurš vēlāk finālā stabili zaudēja Makro Valcam no Vācijas, kurš bija ātrākais arī kvalifikācijā (13,26 sekundes). Cīņā par trešo vietu Kristaps pirmajā braucienā Manuelam Cerlainam zaudēja ceturtdaļsekundi, bet otrajā braucienā tikai divas sekundes simtdaļas. Dāmām Ieva Meldere kvalifikācijā bija 24.vietā un 1/16 finālā bez ierunām piekāpās vācietei Lizai Štoidingerei, kura vēlāk izcīnīja trešo vietu.Savukārt, milzu slalomā Kristapam Zvejniekam 12.vieta, uzvarētājam Manuelam Cerleinam piekāpjoties divu braucienu summā par 2,6 sekundēm, bet Ievai Melderei 17.rezultāts, 4 sekundes aiz uzvarētājas Annas Vanckes.