Otrdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Mesi gūst piecus vārtus sagrāvē pret Bayer un pārraksta Čempionu līgas vēsturi

Argentīnietis Lionels Mesi kļuvis par pirmo futbolistu UEFA Čempionu līgas vēsturē, kuram izdevies gūt piecus vārtus spēlē. To viņš paveica Barcelona un Bayer 1/8 fināla atbildes spēlē Barselonas _Camp Nou _stadionā (7:1), sekmējot kluba uzvaru summā (10:2) un iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Mesi divreiz izcēlās pirmajā puslaikā (25’, 42’), bet vēl trīs bumbas raidīja vāciešu vārtos pēc pārtraukuma (49’, 58’, 84’). Atlikušos divus vārtus barseloniešiem guva Kristians Teljo, bet Bayer labā vienīgais vārtu guvums Karimam Belarabi jau kompensācijas laikā mača izskaņā.

Tādējādi argentīnieša kontā Čempionu līgā šosezon jau 12 vārti, kas ir atkārtots turnīra labākais sasniegums.

Savukārt Bayer summā piedzīvoja atkārtotu smagāko zaudējumu turnīra vēsturē. 2004./2005.gada sezonā Francijas vienība Lionas Olympique summā ar 10:2 pieveica citu Vācijas komandu Brēmenes Werder.

Čempionu līgas ceturtdaļfinālā pirmo reizi iekļuvis arī Kipras klubs Nikozijas APOEL, kas savā laukumā pateicoties panākumam 11 metru sitienu sērijā, no tālākās cīņas izslēdza Francijas Lyon futbolistus. Spēles pamatlaikā APOEL, pateicoties Gustavo Mandukas gūtajiem vārtiem 9. minūtē, uzvarēja ar 1:0, kas nodrošināja neizšķirtu 1:1 divu spēļu summā. Papildlaikā rezultāts nemainījās, bet 11 metru sitienos APOEL svinēja uzvaru ar 4:3.

Barcelona (Spānija) - Leverkūzenes Bayer (Vācija) 7:1 (2:0)

Vārtus guva: Lionels Mesi (25., 42., 49., 58., 84.), Kristians Tello (55., 62.) - Karims Belarabi (90.)

Divu spēļu summā ar 10:2 uzvar Barcelona

Nikozijas APOEL (Kipra) - Lyon (Francija) 1:0 (1:0) pagarinājumā

Vārtus guva: Gustavo Manduka (9.)

Noraidīts: Gustavo Maduka (115.)

Divu spēļu summā 1:1, ceturtdaļfinālā, pateicoties uzvarai 11 metru sitienos ar 4:3 iekļūst APOEL