Rīgā +21 °C
Ceturtdiena, 16. maijs
Edijs, Edvīns

Abiem Latvijas hokejistu pārstāvētajiem klubiem pārliecinošas neveiksmes NHL turnīrā

Zaudējumus NHL regulārā turnīra kārtējās spēlēs ceturtdien savā laukumā piedzīvoja abu latviešu uzbrucēju pārstāvētie klubi. Zemgus Girgensons un Bufalo Sabres ar 0:3 atzina vienas no līgas spēcīgākajam komandām Sentluisas Blues pārākumu, bet Vankūveras Canucks Ronalda Ķēniņa ceturtajā NHL cīņā ar 1:5 kapitulēja Sanhosē Sharks.

Bufalo pirmie vārti tika gūti vien otrās trešdaļas izskaņā, bet trešajā periodā Blues vēl divas reizes sarūgtināja mājiniekus, pēdējo ripu raidot jau tukšos vārtos. Girgensonam šoreiz 18:15 minūtēs -2 lietderības koeficients, trīs metieni un divi spēka paņēmieni.

Sabres klubam tā bija 15.neveiksme pamatlaikā pēdējās 16 spēlēs. Ar 33 punktiem 52 cīņās komanda ir vājākā ne tikai Austrumu konferencē, bet arī visā līgā.

Tikmēr Vankūverā viesi no Sanhosē jau pēc pirmajiem diviem periodiem bija panākuši komfortablu 3:0 vadību, trešajā periodā spējot pārsvaru noturēt un pat palielināt - 5:1. Lielisks Sharks vārtos bija soms Anti Niemi, atvairot 33 no 34 mājinieku metieniem.

Mājiniekiem Ronalds Ķēniņš uz ledus pavadīja ilgāko laiku NHL karjerā (12:49), reizi metot pa vārtiem un bloķējot vienu pretinieku raidījumu. Atgādināsim, ka iepriekš latvietis guva vārtus divos mačos pēc kārtas, izpelnoties treneru uzslavas.

Canucks ar 59 punktiem 49 mačos noslīdējuši uz 8.vietu Rietumu konferencē.