Rīgā +20 °C
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Latvijas U-20 hokeja izlase pasaules čempionātā grūtā cīņā uzvar dāņus

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase šodien pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra otrajā spēlē ar 5:4 (1:1, 2:3, 2:0) pārspēja mājiniekus dāņus.

Pirmajā periodā Latvijas U-20 hokejistiem bija četras iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā un trešo piegājienu izdevās pārvērst vārtu guvumā, kad 1:0 Latvijas labā 12.minūtē panāca Ģirts Silkalns. Nākamajā skaitliskajā vairākumā latvieši nospēlēja pavirši un mājinieki, spēlējot četratā pret pieciem, spēja panākt 1:1 - izcēlās Lukass Bangs.

Pirmajā periodā Latvijas izlases hokejisti pretinieku vārtus apdraudēja 17 reizes, bet pa Kārļa Mežsarga vārtiem tika izdarīti vien seši metieni.

Otrajā periodā Latvijas izlases pārsvars metienu skaita ziņā bija vēl nospiedošāks (22 pret pieci), tomēr trešdaļu ar 3:2 uzvarēja dāņi. Lai arī šajā trešdaļā pirmos vārtus otrajā minūtē guva latvieši, tomēr Sanda Vilmaņa gūtie vārti netika ieskaitīti. Turpinājumā Latvijas izlase atkal ielaida vārtus spēlējot vairākumā, perioda sestajā minūtē izceļoties Andreasam Nilsonam, bet vēl piecas minūtes vēlāk Daniels Almkvists panāca jau 3:1 mājinieku labā. Nākamajā minūtē Martins Laviņš vienus vārtus atguva, tomēr pavisam drīz 4:2 panāca Peters Lauritsens, liekot Latvijas izlasei veikt vārtsargu maiņu - Mežsarga vietā laukumā devās Bruno Brūveris. Trešdaļas pašā izskaņā, vien 1,6 sekundes pirms tās noslēguma, lielo skaitlisko vairākumu izdevās izmantot Latvijas hokejistiem, 3:4 panākot Raivim Ansonam.

Trešajā periodā Latvijas izlase turpināja dominēt laukumā un 55.minūtē ar rikošeta palīdzību Rihards Simanovičs panāca 4:4, bet uzvaras vārtus minūti un 26 sekundes pirms mača beigām guva Ansons.

Latvijas izlases hokejisti šajā mačā izpildīja 52 metienus vārtu rāmī, kamēr mājinieki atbildēja ar 16 raidījumiem.

Svētdien turnīra ievadā Latvijas juniori ar 4:2 pārspēja vienaudžus no Norvēģijas, savukārt Dānija ar 1:9 kapitulēja Baltkrievijai. Vēl Kazahstāna ar 3:1 uzvarēja Ungāriju.

Citās pirmdienas spēlēs baltkrievi ar 8:2 pieveica ungārus, bet Norvēģija ar 5:2 uzvarēja Kazahstānas vienaudžus.

Otrdiena latviešiem būs brīva, turpmākajās divās dienās būs mači ar Baltkrieviju un Ungāriju, bet tad pēc vēl vienas brīvdienas sestdien būs spēkošanās ar Kazahstānu. Tikai grupas uzvarētāji iegūs ceļazīmi uz elites divīziju.

Gatavojoties atbildīgajam turnīram, Kārļa Zirņa padotie novembrī aizvadīja Četru nāciju turnīru Jelgavā, kur ar 3:2 apspēlēja Dāniju, ar 1:2 piekāpās austriešiem un 1:6 kapitulēja Baltkrievijas vienaudžiem. Tāpat 6. un 8.decembrī tika aizvadītas pārbaudes spēles ar "Optibet" Hokeja līgas (OHL) komandām "Zemgale"/LLU, un "Mogo"/LSPA.

U-20 izlases galvenais treneris Kārlis Zirnis no sākotnējā 43 kandidātu saraksta uz Dāniju devies ar 24 hokejistiem - trīs vārtsargiem, astoņi aizsargiem un 13 uzbrucējiem.

Pērn pirmās divīzijas A grupas čempionāts netika aizvadīts, bet pirms diviem gadiem latviešiem neizdevās uzvarēt grupā un atgriezties elitē. Vēl 2017.gada sākumā Latvija spēlēja elites divīzijā, taču zaudēja visās spēlēs, kas lika izkrist uz līmeni zemāku turnīru.