No visiem vārtsargiem, kuri piedalījušies divās spēlēs, Merzļikinam ir vislabākais rādītājs vidēji mačā ielaistajos vārtos (0,50 ripas ik spēlē) un atvairītajos metienos (98,25%). Viņam ar 1,25 ripām un 94,12% seko Krievijas izlases vārtsargs Andrejs Vasiļevskis.
Tieši Merzļikins bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Latvija pirmajā mačā ar 3:0 pieveica Dāniju un svētdien ar 3:1 apspēlēja arī Slovākiju. Līdz šim Latvijas vārtsargs pasaules čempionātā nebija aizvadījis nevienu "sauso" spēli.
Tikmēr rezultatīvāko spēlētāju sarakstā neviens no Latvijas hokejistiem nav atrodams pirmajā divdesmitniekā. Divās spēlēs ar trim rezultatīvām piespēlēm izcēlies izlases debitants Rihards Bukarts, kas viņam dod 21.vietu. Savukārt Miks Indrašis ar diviem precīziem metieniem pašlaik ir čempionāta sestais labākais snaiperis, kamēr līderi ar trim vārtiem ir Sergejs Andronovs, Artēmijs Panarins (abi - Krievija), Neits Makinons (Kanāda) un Kleitons Kellers (ASV).
Šī pasaules čempionāta rezultatīvākais hokejists ar divās spēlēs iekrātiem diviem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm ir Kanādas aizsargs Taisons Berijs.
Savukārt iemetienu rādītājā labākais no Latvijas izlases ir Teodors Bļugers, kurš divu spēļu laikā uzvarējis 58,33% iemetienu, kas ir 19.labākais rādītājs.
Tikmēr komandu vērtējumā Latvija uzreiz aiz Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētās Krievijas ieņem otro vietu vairākuma realizācijā, jo divu spēļu laikā izmantots 44,44% vairākuma jeb četri no deviņiem. Pārliecinošā līdere Krievija tikmēr realizējusi 75% vairākuma (seši no astoņiem). Savukārt mazākuma izturēšanā Latvija ar 83,33% ir dalītā ceturtajā vietā.
Metienu precizitātē Latvija pašlaik ir septītajā vietā, jo mērķi sasnieguši seši no 57 metieniem, kas ir 10,53%.
Latvijas valstsvienība šobrīd ir septītā apmeklētākā komanda turnīrā, jo tās abus mačus vidēji noraudzījušies 10 801 līdzjutējs. Tiesa, lielākā daļa no viņiem bija pirmajā spēlē pret Dāniju, kamēr svētdien pret Slovākiju fanu skaits bija krietni mazāks. Tikmēr līdere ar 18 680 faniem vidēji spēlē ir Vācija.
A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar divām spēlēs izcīnītiem maksimāli iespējamiem sešiem punktiem ir Latvijas izlase, bet piecus punktus ieguvusi Krievija. Savukārt trešā ar četriem punktiem ir Zviedrija, kamēr ar trim punktiem seko Vācija un ASV. Tikmēr divi punkti ir Slovākijai, kamēr viens - Itālijai, bet Dānija punktus vēl nav ieguvusi.
B apakšgrupas kopvērtējumā līderei Kanādai ir seši punkti divās spēlēs, bet tai ar pieciem punktiem seko Šveice. Savukārt trīs punkti ir uzreiz četrām komandām - Francijai, Čehijai, Norvēģijai un Somijai. Tikmēr Slovēnija ieguvusi vienu punktu, bet bez punktiem pagaidām cīnās Baltkrievija.
Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 16.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.