Iedzīvotājiem ir pieejami trīs dažādi e-paraksta nesēji un visvecākais no tiem - īpaša e-paraksta viedkarte pašlaik ik mēnesi tiek lietota ap 150 000 reižu. Otrs populārākais e-paraksta nesējs ir virtuālais e-paraksts. Tas tika ieviests pirms pieciem gadiem, kļūstot par pirmo kvalificēto virtuālo e-parakstu Eiropas Savienībā. Ar virtuālo e-parakstu pērn parakstīti 20% no visiem elektroniski parakstītajiem dokumentiem, bet šogad parakstīšanai tas tiek lietots vidēji ap 70 000 reižu mēnesī.
Personas apliecība jeb eID karte, kas Latvijas iedzīvotājiem pieejama kopš 2012.gada, dokumentu e-parakstīšanai tiek izmantota vidēji 45 000 reižu mēnesī.
Kopumā pērn e-paraksts lietots 3,2 miljonus reižu, bet šī gada pirmajos deviņos mēnešos lietotāji to izmantojuši jau vairāk nekā trīs miljonus reižu. Ik gadu e-paraksta lietošanas intensitāte pieaug vidēji par 30%-40% .
Jaunākais e-paraksta lietotājs pašlaik ir 15 gadus vecs, bet vecākais - 95 gadus vecs.
Saskaņā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS pēc LVRTC pasūtījuma veiktā pētījuma datiem e-parakstu visbiežāk lieto privātajā sektorā nodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem ar augstiem vai vidēji augstiem ienākumiem, kā arī lauku reģionos dzīvojošie.
Starp iestādēm un komersantiem, kas izmanto e-parakstu, šogad visvairāk parakstījušies Valsts ieņēmumu dienesta, If P&C Insurance Latvijas filiāles, Rīgas domes, Uzņēmumu reģistra, kā arī Baltijas Apdrošināšanas nama darbinieki.
E-paraksta lietošanas statistika rāda, ka ārpus Latvijas visbiežāk šogad tas tiek lietots Zviedrijā, Somijā, Lielbritānijā un Beļģijā.
Šodien aprit desmit gadi, kopš pirmo reizi dokuments Latvijā parakstīts ar e-parakstu.