„Kaut arī šis ir tikai otrais gads, kad izvēršam vides aizsardzības kampaņu Nesēdi uz papīra kaudzes, sēdi kokā!, iedzīvotāju aktivitāte augusi jau trīs reizes, proti, ja pērn ar klientu un zaļi domājošu cilvēku palīdzību savācām nedaudz vairāk nekā 3 tonnas makulatūras, tad šogad šis apjoms pieaudzis līdz 10 tonnām. Par to ir patiess prieks, un ceram, ka tikpat straujš cilvēku aktivitātes kāpums turpināsies arī nākamgad!” gandarīta ir Sandra Kraujiņa, IZZI valdes locekle. Viņa uzsver, ka divu gadu laikā uzņēmumam izdevies izglābt koku audzi vidēja Rīgas parka teritorijas apmērā. „Īpašu paldies sakām Krimūnu pamatskolai, kas mūsu akcijas laikā savākusi un nodevusi otrreizējai pārstrādei 2,6 tonnas makulatūras!”
„Kaut arī zaļais dzīvesveids ar katru gadu kļūst aizvien populārāks, tomēr viens no būtiskākajiem šķēršļiem tā izplatībai vēl arvien ir informācijas trūkums. Cilvēki nereti domā, ka, piemēram, makulatūras nodošana prasa daudz laika un ir pārlieku sarežģīta. Tomēr realitātē padomāt par zaļāku vidi prasa vien minūti laika,” skaidro Oļesja Dreimane, papīrfabrikas Līgatne mārketinga vadītāja. „Nav nepieciešami īpaši konteineri. Ja cilvēkam mājās vai birojā iekrājies zināms daudzums izmantota papīra, tad atliek vien piezvanīt mums uz Līgatnes papīrfabriku un makulatūru savāksim bez maksas. Iegūst gan cilvēks, kas atbrīvojis mitekli vai biroju no liekā, gan arī vide, jo papīrs bieži kopā ar citiem atkritumiem nonāk atkritumu grozā un tālāk izgāztuvēs un piesārņo dabu.”
Ikvienam no mums ir iespēja sniegt reālu ieguldījumu, lai mazinātu koku izciršanu Latvijas mežos. Proti, viens cilvēks vidēji gadā patērē aptuveni 50 kg papīra, ieskaitot laikrakstus, dokumentus, ēdienu un dzērienu iepakojumu u.c. Tas ir pilnīgi pietiekami, lai, nododot šādu papīra daudzumu otrreizējai pārstrādei, tiktu saudzēts viens koks. „Latvijā mēs esam nedaudz virs 2miljoniem iedzīvotāju, un katrs no mums gada laikā patērē vienu, papīrā pārvērstu, koku. Tas nozīmē, ka ieguldot mazumiņu pūļu, mēs visi kopā varam izglābt mežu!” uzsver S. Kraujiņa.
Vai zināji, ka...
40% no visiem sadzīves atkritumiem ir papīrs. Visbiežāk tas kopā ar citiem atkritumiem nonāk atkritumu grozā un tālāk izgāztuvēs, tādējādi rodas cilvēku un dzīvnieku veselībai kaitīgas gāzes, tiek piesārņoti pazemes ūdeņi un degradējas augsne?