Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Polija kultūru izplata ar videospēlēm

Polija arī video spēles saredz kā iespēju plašākai sabiedrībai izrādīt savu un visa reģiona kultūru, tādēļ plānots izmantot finanšu instrumentus, kas ļautu netieši sniegt atbalstu elektronisko izklaižu veidotājiem, portālam Diena.lv atzina Polijas kultūras ministre Molgožota Olminovska (Małgorzata Omilanowska).

Ministre atsaucās uz nesen iznākušās pasaulē populārās poļu kompānijas izstrādātās datorspēles The Witcher 3 - Wild Hunt panākumiem, kas divu nedēļu laikā kopš iznākšanas pasaulē ir pārdota četros miljonos kopiju.

Ministre pauda gandarījumu, ka arī šādā veidā ir iespējams izplatīt Polijas kultūru pasaulē. 

Spēle ir balstīta uz poļu autora Andžeja Sapakovska darbu sēriju, kurā par pamatu stāstiem izmantota Austrumeiropas mitoloģija. Ari paša autora stāstu popularitāte pieaugusi pēc spēļu sērijas panākumiem, tiesa gan latviešu valodā grāmatu sērija nav tulkota. 

Polijā darbojas vairākas citas kompānijas, kuras izstrādā video spēles gan datoriem, gan spēļu konsolēm, tomēr atbalsts industrijai, kā portālam Diena.lv, norādīja industrijā strādājošie, ir pieaudzis tikai pēc CD Project Red spēles panākumiem. Nesen kompāniju apmeklēja arī Polijas premjerminstre Eva Kopača. 

Uzņēmums CD Project Red savu darbu uzsāka 2000. gadu sākumā tulkojot Rietumu valstu spēles, bet līdz ar Sapakovska stāsta izmantošanu, kompānija ieguva plašāku atpazīstamību 2007. gadā. Šobrīd uzņēmums nodarbina 230 darbiniekus.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

FOTO: Mīluļi meklē mājas

Ar laikraksta Diena un portāla Diena.lv starpniecību tiek meklētas siltas mājas dzīvnieciņiem dažādos vecumos. Apskati bildes galerijā. Visu kontaktinformāciju atradīsi zem attēliem galerijā.

Kas arhitektam ko kaķu māju neuztaisīt

Pagājušajā ziemā bijusī kolēģe Aija Duļevska-Cālīte, kas vasarās dzīvo Garupes dārzkopības kooperatīvā Arhitekts, atsūtīja man skaistu divu kaķu māju foto. Namiņa autoru viņa gan nezināja. Nesen, i...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko