Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mantojuma apliecību neizsniegšana Maligina mantiniekiem neietekmēs Olainfarm akcionāru sapulces norisi

Mantojuma apliecību neizsniegšana aizvadītā gada decembrī mirušā uzņēmēja, lielākā AS Olainfarm akcionāra Valērija Maligina mantiniekiem neietekmēs šā gada jūnijā plānotās uzņēmuma akcionāru sapulces norisi, aģentūrai LETA norādīja Olainfarm pārstāvis, valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Viņš skaidroja, ka Maligina mantojumu, tostarp viņam piederošo Olainfarm kontrolpaketi turpina pārraudzīt par mantojuma aizgādni ieceltā uzņēmēja vecākā meita Irina Maligina. Viņš sacīja, ka neatkarīgi no tā, vai mantojums tiek apstrīdēts, vai mantiniekiem netiek izsniegtas mantojuma apliecības, Maligina turpina saglabāt tiesības akcionāru sapulcē rīkoties un pieņemt lēmumus tāpat kā to iepriekš darīja viņas tēvs.

"Ja ir spēkā esošs aizgādnis, ja mantojums nav sadalīts un arī tiek apstrīdēts, tad [aizgādnim] saglabājas tās pašas funkcijas, kādas dzīves laikā bija Maligina kungam un (..) akcionāru sapulce ir lemtspējīga," atzīmēja Lapiņš.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka uzņēmums akcionāru sapulci katru gadu rīko aptuveni vienā un tajā pašā laikā, līdz ar to arī šogad to paredzēts rīkot jūnijā.

Zvērināta notāre Valda Vaivara, kas šā gada janvārī nolasīja Maligina testamentu, aģentūrai LETA norādīja, ka līdz šā gada 13 .aprīlim iespējamie mantinieki, kreditori un citas personas, kas ir tiesīgas uz mantojumu, varēja pieteikties uzņēmēja mantojumam vai to apstrīdēt.

Taujāta, kā Olainfarm lielākā akcionāra atraitnes Elīnas Maliginas lēmums apstrīdēt uzņēmēja testamentu ietekmējusi pašreizējo situāciju ap tā sadali, Vaivara aģentūrai LETA sacīja, ka apstrīdēšanas gadījumā testamenta lietvedība tiek apturēta. "Principā ir tā, ka [kreditoru un potenciālo mantinieku pieteikšanās] termiņš ir beidzies. Ja mantojums tiek apstrīdēts, testamenta lietvedība tiek apturēta. Tas termiņš, kurā piesakās mantinieki vai kreditori, ir spēkā, tomēr mantojuma apliecību nevar izdot, kamēr testaments tiek apstrīdēts," atzīmēja notāre.

Savukārt vaicāta, cik kreditoru vai potenciālo mantinieku pieteikušies uz Maligina mantojumu līdz iepriekš norādītajam datumam, Vaivara norādīja, ka to viņa nevar atklāt, jo minētā informācija ir konfidenciāla.

Kā ziņots, Rīgas rajona tiesas nams Jūrmalā šā gada 21. septembrī plkst. 10 skatīs Maligina atraitnes prasību, kurā viņa prasa atzīt mirušā Olainfarm īpašnieka testamentu par viltojumu.

Maliginas advokāts Pāvels Rebenoks aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka par atbildētājām šajā lietā norādītas Maligina meitas, kuras atbilstoši testamentam mantojušas tēva īpašumus. Līdz ar lietas ierosināšanu mantojuma lieta esot apturēta. Mantojuma apliecības 13. aprīlī netiks izsniegtas, kamēr nebūs noregulējums šajā ierosinātajā lietā, stāstīja advokāts. Saskaņā ar likumu civillietās ir iespējams izlīgums, taču šāds noregulējums būtu atkarīgs no atbildētāju pozīcijas.

"Mēs uzskatām, ka 16. janvārī nolasītais testaments neatspoguļo Maligina pēdējo gribu. Pēdējā griba bija cita un to mēs varam tiesā pierādīt ar dokumentiem un liecībām. Mums ir pamats uzskatīt, ka 2016. gada 16. februārī parakstītais testaments ir viltojums," paziņoja advokāts. Viņš gan patlaban publiski atturējās atklāt Maliginas rīcībā esošo pierādījumu bāzi.

Savukārt nesen izplatītajā atklātajā vēstulē Maligina meitas Irina Maligina un Nika Saveļjeva norādīja, ka viņas neizprot Elīnas Maliginas rīcību, jo viņai ir tiesības izprasīt mantojuma astoto daļu un viņa ir vērsusies pie notāra, lai to izdarītu. Taču vienlaicīgi viņa arī apstrīd testamenta likumību, tādējādi radot neizprotamu situāciju, jo "no vienas puses viņa testamentu atzīst, pieprasot daļu, kas pienākas atbilstoši likumam, tomēr no otras puses - apstrīd tiesā," skaidrots vēstulē.

Maligina meitas uzsver - ja tiek iets tik tālu un no sievas puses tiek apšaubīta viņu tēva rīcībspēja, "lai par katru cenu apstrīdētu testamenta autentiskumu", "vai nerodas loģisks jautājums - vai 2016. gadā noslēgtā laulība arī nav apšaubāma šo pašu viņas minēto "iemeslu" dēļ"? Viņas uzskata, ka izmantotie argumenti ir necienīgi.

Maligina meitas apgalvo, ka viņu mērķis esot saglabāt Olainfarm kā vienu no vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem un farmācijas nozares līderiem un radīt priekšnoteikumus tā turpmākai sekmīgai attīstībai. 

Jau ziņots, ka 16. janvārī nolasītajā AS Olainfarm vadītāja testamentā bija minētas uzņēmēja trīs meitas, no kurām divas ir pilngadīgas, bet uzņēmēja atraitne tajā netika minēta.

Top komentāri

Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
TIKAI LATVIJAS TIESAS ZAUDĒJUŠAS TAUTAS UZTICĪBU ! TĀ KA GAIDĀM PROKURATŪRAS UZRAUDZĪBU !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 83

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jūtamāk palielinās pirktspēja(27)

Labklājība ir visai stiepjams jēdziens, sevišķi jau Latvijā, kur liela daļa sabiedrības ierasti ir noskaņota paust viedokli, ka esam nabadzīgi un nekāda dižā progresa labākas dzīves sasniegšanā nav...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses