Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Ārlietu ministrs: Austrumu partnerību ir nepieciešams uzturēt kā ES ārpolitikas prioritāti

Austrumu partnerību ir nepieciešams uzturēt kā Eiropas Savienības (ES) ārpolitikas prioritāti, turklāt tai ir jābūt vienotai, pirmdien pēc dalības ES Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība).

Pirmdien Rinkēvičs piedalījās ES Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā, kuras laikā ES ārlietu ministri pārrunāja gatavošanos 18. oktobra Eiropadomei, kā arī notikumus Venecuēlā, īpaši pievēršot uzmanību humanitārajai situācijai valstī, migrācijas krīzei un tās ietekmei uz kaimiņvalstīm. Notika ministru viedokļu apmaiņa par situāciju Centrālāfrikā.

Pēc Ārlietu padomes ES ārlietu ministri tikās ar Austrumu partnerības valstu ārlietu ministriem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus Austrumu partnerības politikā, tostarp plānojot politikas desmitgades atzīmēšanu.

"Latvija aicina Austrumu partnerības valstis sniegt ilglaicīgus reformu rezultātus, kas ir vērsti uz vitāli svarīgām reformām tādās jomās kā tieslietas, ekonomika, korupcijas apkarošana un dzimumu līdztiesība. Ir nepieciešams arī stiprināt sadarbību ar pilsonisko sabiedrību un jāstiprina partnervalstu kapacitāte cīņai pret dezinformāciju un hibrīdo apdraudējumu, īpaši tuvojoties vēlēšanām Gruzijā, Moldovā un Ukrainā," pauda Rinkēvičs.

Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Top komentāri

Priecīgs Paskaidrojums < Otto
P
Nez ko par tevi, PPPLV fašist un NATO pakalpiņ, domātu Latvijas Centrālās Padomes (LCP) priekšsēdis Konstantins Čakste, Latvijas pirmā prezidenta dēls, kurš par Latvijas suverenitāti cīnījās pret vācu okupantiem? Vai esi tik stulbs PPPPLV izmetums, ka neko par Latvijas vēsturi nezini? Citi tomēr atcerēsies, ka 1945 g Konstantīnu nogalināja Gestapo, Štuthofas koncentrācijas nometnē. Ir pienācis laiks LCP atjaunot un visu PPPPLV Ārlietu ministrijas un ES deputātu bandu un Saeimas kolaborantus arestēt.
Rūdolfs
R
Kad beidzot aibāžis muti tam pedarastam?Kam interesē viņa vāvuļošana?
Vāvers
V
Zinot Edžus orientāciju, vārds ''partnerība'' no viņa puses izklausās divdomīgi.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Uzņēmēji kā saprāta balss(3)

Dažādu tautsaimniecības nozaru asociācijas un biedrības, kā arī uzņēmēju kopējās intereses prezentējošās organizācijas – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Darba devēju konfeder...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē