Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūrniece: Stingri jāiestājas par Ukrainu un starptautisko tiesību ievērošanu

Mums ir stingri jāiestājas par Ukrainu un starptautisko tiesību ievērošanu, šodien Eiropas Padomes (EP) dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē Strasbūrā sacīja Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, Mūrniece norādīja, ka EP tās 70 gadu darbības laikā ir bijusi unikāla cilvēktiesību, tiesiskuma un demokrātijas standartu noteicēja.

"Diemžēl šodien EP un EP Parlamentārās asamblejas (EPPA) autoritāte ir apdraudēta. Nelikumīgā Krimas aneksija, militārais konflikts Donbasā, Abhāzijas un Dienvidosetijas okupācija, klaji vārda un pulcēšanās brīvību pārkāpumi, represijas pret cilvēktiesību aizstāvjiem - tie ir jautājumi, kuru nerisināšana mazina sabiedrības uzticēšanos EP un tās vērtībām," uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Mūrniece arī pauda, ka rezolūcija par Krievijas delegācijas beznosacījuma atgriešanos EP Parlamentārajā asamblejā rada šaubas par organizācijas uzticamību. Rezolūcija tika pieņemta, turpinoties Krievijas militārajai agresijai Austrumukrainā un pretlikumīgajai Krimas aneksijai, atgādināja politiķe.

"Krievija nav darījusi neko konflikta atrisināšanai Ukrainā un Gruzijā," sacīja Mūrniece, atgādinot, ka Krievijas balsstiesības tika apturētas, reaģējot uz pirmo suverēnas valsts teritorijas aneksiju Eiropā kopš Otrā pasaules kara beigām.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvija un citas līdzīgi domājošas valstis balsoja pret šo rezolūciju un ir ieinteresētas atjaunot uzticēšanos EP un tās Parlamentārajai asamblejai.

Strasbūrā pirms EP dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju konferences Saeimas priekšsēdētāja tikās arī ar Baltijas valstu un Ziemeļvalstu parlamentu priekšsēdētājiem. "Šodien mums - Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm - kopā ir jāiestājas par demokrātiju un pamatvērtībām. Būsim ciešā dialogā ar Ukrainas kolēģiem, lai koordinētu mūsu turpmākos soļus EPPA," uzsvēra Mūrniece.

Piektdien Strasbūrā plānota arī Baltija+ grupas valstu parlamentu priekšsēdētāju tikšanās pēc Ukrainas puses iniciatīvas. 1.oktobrī Strasbūrā EPPA Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Gruzijas delegāciju vadītāji parakstīja kopīgu paziņojumu par Baltija+ grupas izveidi.

Mūrniece līdz 25.oktobrim uzturas Strasbūrā, Francijā, kur piedalās EP dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē. Tajā piedalās arī Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītājs, Saeimas deputāts Jānis Vucāns (ZZS).

Top komentāri

Uldis
U
Nosūkā man līko ASV kājstarpe mūrniece ! Es ar lielāko prieku uz Tevi pamīstu ASV draņķe .
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

PVN likme mūsu vērtībām(7)

Brīdi, kad vērojami vairāku jomu, piemēram, ēdināšanas un tūristu mītņu, centieni panākt zemāku pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, aicinājumu jau no 1. jūlija piemērot 5% PNV likmi visām grā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē