Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dombrovskis: Daļa ES ekonomikas atveseļošanai paredzētie līdzekļi būs pieejami šogad

Daļa Eiropas Savienības (ES) ekonomikas atveseļošanai paredzētie līdzekļi būs pieejami šogad, tomēr ES dalībvalstīm līdz rudenim ir jāizstrādā nacionālie ekonomikas noturības plāni, pirmdien mediju pārstāvjiem atzina eirokomisārs Valdis Dombrovskis (JV).

Šodien Dombrovskis un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pārrunāja Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu par Eiropas Atveseļošanas plānu, kas tostarp paredz izveidot Eiropas Atveseļošanas instrumentu 750 miljardu eiro apmērā - no tiem 500 miljardi eiro varētu tikt piešķirti grantu veidā, bet 250 miljardi eiro aizdevumu veidā. Pēc Dombrovska teiktā, no līdzšinējā EK piedāvājuma izriet, ka Latvijai no jaunā instrumenta būtu pieejami 2,9 miljardi eiro.

Vienlaikus eirokomisārs uzsvēra, ka šomēnes ES dalībvalstīm nepieciešams vienoties par Eiropas ekonomikas atjaunošanas plānu, tādējādi daļa no ES ekonomikas atjaunošanai paredzētā finansējuma dalībvalstīm varētu būt pieejama jau šogad. Tāpat, lai pretendētu uz papildus finansējumu, dalībvalstīm būs jāizstrādā sav nacionālie ekonomikas noturības plāni.

Ministru prezidents piebilda, ka jautājumā par Eiropas Atveseļošanas plānu Latvijas un EK pozīcijas ir vienādas. Vienlaikus Kariņš norādīja, ka patlaban nav zināms, kurās jomās Latvija varētu ieguldīt papildus pieejamos teju trīs miljardus eiro.

Pēc Kariņa teiktā, Finanšu ministrija jau ir sākusi priekšdarbus Latvijas ekonomikas noturības plāna izstrādei, bet valdības pārstāvji un koalīcijas partneri šim plānam aktīvāk pievērsīsies augustā. Par plāna izstrādi atbildīgais būs Ministru prezidents.

Tāpat Kariņš norādīja, ka par EK piedāvāto Eiropas Atveseļošanas plānu un ES daudzgadu budžetu šomēnes sagaidāmas sarežģītas sarunas ES valstu vadītāju eiropadomes sēdē. Premjers norādīja, ka lielākās diskusijas gaidāmas par Eiropas Atjaunošanas fondā iezīmēto sadalījumu starp grantiem un aizdevumiem, kā arī gaidāmas diskusijas par ES fondu apjomu.

LETA jau vēstīja, ka Latvija plāno līdz šā gada oktobrim iesniegt Eiropas Komisijai (EK) nacionālo atveseļošanas un noturības plānu, lai pieteiktos grantiem Eiropas Atveseļošanas plāna ietvaros, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

Ministrijā norādīja, ka ES dalībvalstīm ir jāsagatavo un jāiesniedz EK nacionālie atveseļošanas un noturības plāni, kurā ir jāiekļauj plānotās strukturālās reformas un investīciju projekti. Dalībvalstīm ir iespēja šos plānus sagatavot un iesniegt laika periodā no šā gada 15.oktobra līdz 2022.gada 30.aprīlim.

FM darbu plāno tā, lai atveseļošanas un noturības plāna pirmo versiju turpmākajām sarunām varētu iesniegt EK pirmajā iespējamā brīdī, proti, šā gada 15.oktobrī kopā ar 2021.gada valsts budžeta plāna projektu.

Patlaban FM analizē EK priekšlikumus, konsultējas ar EK par nosacījumiem finansējuma saņemšanai un pēta nepieciešamību grozīt esošos un izstrādāt jaunus tiesību aktus šī finansējuma administrēšanā. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Priekšvēlēšanu solījumi šķeļ valdību

Kampaņa Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanām kļuvusi par partiju vairāksolīšanu ne tikai galvaspilsētas, bet arī visas valsts mērogā. Sākuši ar jauniestādāmo koku skaitu un frāzēm par Rīgas dra...

Spēle ar valsts naudu

Laikā, kad grūtībās nonākušajiem privātajiem uzņēmējiem nereti līdz pat sīkākajai niansei nākas sniegt argumentus un pamatojumus, lai varētu vispār pretendēt uz finanšu palīdzību Covid-19 negatīvo se...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē