Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Tokijas olimpisko spēļu izpilddirektors satraucas par koronavīrusa ietekmi uz Olimpiādi

Tokijas olimpisko spēļu izpilddirektors Toširo Muto trešdien pauda bažas par koronavīrusa attīstību Ķīnā, kas nākotnē, iespējams, varētu atstāt iespaidu uz gaidāmo četrgades notikumu.

"Mani māc bailes, ka Ķīnā notiekošā situācija ar koronavīrusu var izbojāt gaidāmo atmosfēru Olimpiādē," tiekoties ar Starptautiskās Paraolimpiskās komitejas (IPC) pārstāvjiem teica Muto. "Ceru, ka vīruss nomirs tik ātri, cik vien iespējams."

Muto arī norādīja, ka Olimpiādes rīkotāji cieši sastrādāsies ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK), IPC un Japānas valdības amatpersonām, lai attiecīgi sagatavotos cīņai ar koronavīrusu.

Japānas valdība ir apstiprinājusi, ka tās ūdeņos esošajā kruīza kuģī vīruss tika konstatēts vismaz desmit personām. Viens no šiem cilvēkiem ir apkalpes loceklis, bet pārējie ir pasažieri no dažādām valstīm - Japānas, Austrālijas, ASV, Filipīnām un Honkongas. Saslimšana ar koronavīrusu Japānā konstatēta jau 33 personām.

Zīmīgi, ka pagājušajā nedēļā Olimpiādes organizatori pauda striktu pārliecību, ka koronavīruss nekādi neietekmēs olimpisko spēļu norisi, lai arī Pasaules Veselības organizācija (WHO) izsludinājusi globālu trauksmi.

Tikmēr SOK norādīja, ka gatavošanās Olimpiādei noris pēc plāna, bet organizatori regulāri sazinās ar WHO.

Jau ziņots, ka ANO Pasaules Veselības organizācija 30.janvārī izsludināja starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā. Pēc jaunākās informācijas, infekcijas upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 425 cilvēkiem, tostarp 64 no viņiem miruši pēdējo 24 stundu laikā, otrdien ziņoja veselības aprūpes amatpersonas.

Vīruss sasniedzis arī Eiropu, kur tas konstatēts Spānijā, Francijā, Itālijā, Lielbritānijā, Vācijā, Somijā un Zviedrijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

PVN likme mūsu vērtībām(7)

Brīdi, kad vērojami vairāku jomu, piemēram, ēdināšanas un tūristu mītņu, centieni panākt zemāku pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, aicinājumu jau no 1. jūlija piemērot 5% PNV likmi visām grā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē