Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +12 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 6. oktobris
Monika, Zilga, Zilgma

Agris Daņiļevičs

Ko gribu, to daru

Ir pēcpusdiena. Agra Daņiļeviča deju skolā Dzirnas pa bariņiem ierodas vidusskolas vecuma meitenes uz mēģinājumu. Pats Daņiļevičs sēž lielā telpā pie galda, sasveicinās ar katru ienācēju, pajoko, papļāpā, pa vidu atbild arī uz maniem jautājumiem un ik pa laikam ar pārējo organizatoru komandu apspriež nu jau pavisam drīz gaidāmo izrādi No zobena saule lēca. Lai gan Dziesmu un deju svētki beigušies, viņš joprojām ir grūti sazvanāms, nepārtraukti iegrimis darbos.

Daņiļēvičs: Dejotāji ir īpaša cilvēku zorte - emocionālāki, atvērtāki, dullāki

Deju skolotājs, studijas_ Dzirnas _vadītājs Agris Daņiļēvičs 50 gados joprojām dzīvo pārāk ātri, lai atcerētos pagātni, un sapņo par brīdi, kad varēs strādāt, neraizējoties par nauduKad pirmoreiz ieraudzīju Agri Daņiļēviču - tas bija 90.gadu beigās Gunāra Ķirsona rīkotajos spiningošanas mačos pie Lubāna ezera, kur Lido šefs bija uzcēlis sev vasaras vigvamu - pirmajā brīdī šķita, ka tas ir kāds starp mūsdienu cilvēkiem iemaldījies Māras zemes pirmiedzīvotājs, Tarzāns vai indiānis, kam trūkst tikai gaiļa spalvas matos; pārāk jau nu sprigans un veselīgs Agris izskatījās uz "vidējo makšķernieku" fona, vienos stringos veikli lēkādams pa laipām.

Tiek atjaunots M. Brauna un A. Daņiļeviča leģendārais mūzikls

Patlaban top Mārtiņa Brauna un Agra Daņiļeviča mūzikla _Viena asins tev un man _atjaunotais iestudējums, kas savu pirmizrādi piedzīvos 3. maijā Ķīpsalā, starptautiskā dejas mākslas festivāla Magic Dance Expo 2013 laikā, informēja BT 1 mediju koordinatore Inese Libere.

Jaunrades deju konkursā uzvar Agris Daņiļēvičs un Jānis Ērglis

26. janvārī Valmierā norisinājās XVII Jaunrades deju konkurss, kurā, iegūstot maksimālo punktu skaitu, triumfēja horeogrāfi Agris Daņiļēvičs ar deju Kas tos dūmus kūpināj’, Skaidrīte Andževa ar Ai, kājiņas un Jānis Ērglis ar horeogrāfiju Te bij labi alu dzert, informē Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga BikaPar labākajām dejām jauno autoru konkurencē atzītas Latviešu dejas skolas absolventu Gunas Trukšānes Kur tu iesi, ciema puisi? un Edgara Tabora _Mēs ciemiņus gaidījām.

Atsāks demonstrēt komēdiju “Kailie brieži”

12. un 13. augustā Dailes teātra mazajā zālē, bet no 16. augusta – Latvijas Nacionālā teātra lielajā zālē atkal būs skatāmas iestudējuma “Kailie brieži” izrādes, kurā spēlēs Lauris Reiniks, Roberto Meloni, Jānis Jarāns, Artūrs Krūzkops, Jānis Vimba, Agris Daņiļēvičs un Aleksandra Kurusova, informē iestudējuma autoru “Domino Teātris” pārstāvis Juris Millers.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide