Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Birokrātija

VK: Administratīvo naudas sodu izpildes reforma nav būtiski veicinājusi sodu nomaksu

Birokrātija un iestāžu darba apjoms administratīvo naudas sodu izpildē kopumā ir pieaudzis, bet administratīvo naudas sodu nomaksas rādītāji būtiski neuzlabojas, secināts Valsts kontroles (VK) revīzijā, kurā vērtēts, vai izveidotā administratīvo naudas sodu izpildes sistēma darbojas efektīvi un vai sodu izpildi nodrošina ar iespējami mazākiem resursiem.

Uzbrūk birokrātijas pūķim, bet nespēj to nokaut

Kaut Valsts kancelejas iniciatīva – portāls Mazinām slogu - saņēmusi 280 ierosinājumu, birokrātija vēl aizvien zeļ, jo tās apkarošana pašlaik ir pārāk formāla, ceturtdien, 8.maijā, vēsta laikraksts Dienas Bizness.Visbiežāk iniciatīva bijusi saistīta ar Elektronisko deklarēšanās sistēmu, publiskajiem iepirkumiem, savstarpējo iestāžu nesadarbošanos un neskaidrībām par Eiropas Savienības līdzfinansētajiem projektiem un liekajām formalitātēm.

RD amatiermākslas kolektīvu vadītājiem sagādā stresa pilnus brīžus

Janvāris jau iet uz beigām, Rīgas kori, deju kolektīvi, tautas teātri un citi amatiermākslas kolektīvi gatavojas drīz gaidāmajām skatēm. Taču tikai trešdien Rīgas pilsētas amatiermākslas kolektīvu vadītājiem un speciālistiem steidzami bija jāierodas piedalīties iepirkumā, lai vispār varētu turpināt darbu. Šāda procedūra turpinās arī šodien.

Zanders: Birokrātiskā pārcentība

Valdības darba kārtībā nonācis Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotais informatīvais ziņojums Priekšlikumi ārējo normatīvo aktu grozījumu skaita apjoma samazināšanai. Šķiet, nav jāpierāda, ka dažādu likumu un MK noteikumu ir pārāk daudz, turklāt tie pārāk bieži mainās. Piemēram, likums "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" 2009.

Bundžu Jānis: Atrasts tulkojumā

Nav pārāk jāiedziļinās, lai secinātu, ka Latvijā ir problēmas ar divām svešvalodām – krievu un birokrātu. 

Pavļuts: Jaunais Būvniecības likums dos pozitīvu stimulu visai ekonomikai

"Jaunā Būvniecības likuma pieņemšana būvniecības nozarei noteikti ir vēsturisks brīdis. Tomēr tas bija ilgi gaidīts notikums ne tikai nozarei, bet visai Latvijas ekonomikai un uzņēmējdarbības videi," uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts."Būvniecības process Latvijā līdz šim ir bijis pilns smagnēju, birokrātiski sarežģītu un laikietilpīgu procedūru, bet jaunais likums izveido mūsdienu un modernu regulējumu, kas veicinās būvniecības nozares attīstību, sekmēs sabiedrības interešu aizstāvību un uzlabos visu Latvijas uzņēmējdarbības vidi.

Darba grupa centīsies panākt birokrātijas mazināšanu struktūrfondu apguves procesā

Atbilstoši Ministru prezidenta uzdevumam Valsts kanceleja izveidojusi ekspertu darba grupu, lai panāktu būtisku birokrātijas mazināšanu struktūrfondu apguves procesā, nodrošinātu vienas pieturas aģentūras principu izmantošanu projektu uzraudzības procesā, kā arī vienkāršotu uzraudzības sistēmu kopumā atbilstoši citu Eiropas Savienības valstu praksei, portālu Diena.lv informēja Ministru kabineta preses sekretāre sacīja Signe Znotiņa-Znota.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide