Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +8 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Daugavpils cietoksnis

MK sagatve (4.1.) -

Valdība otrdien uzklausīja Finanšu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu, kurā izvērtēti trīs iespējamie rīcības varianti saistībā ar Daugavpils cietoksni - esošās situācijas saglabāšana, neizmantoto objektu atsavināšana vai nekustamo īpašumu pakāpeniska un kompleksa turpmākā attīstība.

Steigā liktais Daugavpils cietokšņa bruģis jāpārliek

Ceļu būves firma, lai iekļautos Eiropas Savienības finansētā projekta izpildes grafikā, ietves un ielas Daugavpils cietokšņa teritorijā bruģējusi ziemā. Tas negatīvi ietekmējis atjaunošanas darbu kvalitāti, tādēļ aptuveni pusi ietvju jeb 1000 kvadrātmetru nepieciešama bruģa pārlikšana, ziņo portāls lsm.lv.

Daugavpils cietokšņa attīstībai piesaistīti vairāk nekā 20 miljoni latu

Kā vēsta aģentūra LETA, pēdējos četros gados Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa attīstībai piesaistītas investīcijas 20,5 miljonu latu apmērā, un cietoksnī ir realizēti vienpadsmit pašvaldības projekti par kopējo summu 5,5 miljoni latu. Patlaban turpinās vēl divi - ielu rekonstrukcijas un Nikolaja vārtu un ielas rekonstrukcijas projekti.

Cer atdzīvināt cietoksni

«Daudziem Daugavpils cietoksnis liekas drūms, bet man patīk te dzīvot. Te mēs cits citu pazīstam, jūtamies kā atsevišķā, noslēgtā pasaulē, it sevišķi pavasaros, kad simtgadīgie vaļņi uzzied dzeltenās pienenēs,» saka Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja galvenā speciāliste vēstures jautājumos Gaļina Verjovočnikova, piebilstot, ka visskumjākais ir noskatīties, kā lēnām, bet neatvairāmi iet bojā vēsturiskās ēkas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide