Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Fotogrāfs

Dabas stāstu mednieki

Daba ar savu stāstu pievilcību spēj pieradināt cilvēku. Dabas pētnieki entuziasti izzina biotopu dažādību, raksta ainavu dizaina stāstus gan virtuāli, gan dzīvē.

Dabas skaistumu meklējot. Saruna ar dabas fotogrāfu Jāni Zilveru

Ikdiena Jānim Zilveram paiet, ne tikai fotografējot dabu un meža zvērus Gaujas Nacionālajā parkā. Viņš ir Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors un vēl arī ģimenes uzņēmumā Zilver kopā ar tēvu un brāli darina dažādus dzērienus.

Sadoties rokās kā toreiz

Pirms 25 gadiem 23. augustā fotogrāfs Uldis Briedis nestāvēja dzīvajā cilvēku ķēdē, kas no Tallinas cauri Rīgai līdz Viļņai sadevās rokās, lai visai pasaulei parādītu trīs Baltijas valstu ilgas pēc brīvības un neatkarības. Toreiz Briedis gāja no Brīvības pieminekļa pāri Akmens tiltam un iemūžināja cilvēkus, kuri stāvēja līdzās cieši cits pie cita uz tilta pār Likteņupi, kas viņam šķita simboliski. Ar katru dienu šīs bildes kļūst vērtīgākas, jo šodien jau tā ir vēsture, kuru nedēļas nogalē Latvijā atcerēsies ar plašu pasākumu programmu, piektdien raksta Diena.

Maijā Rīgā atklās Pasaules preses fotogrāfijas izstādi

No 14.maija līdz 2.jūnijam Rīgā, Sv.Pētera baznīcā būs apskatāma prestižā Pasaules preses fotogrāfijas (World Press Photo 2013) izstāde. Ceļojošajā izstāde ir unikāla - aptuveni 200 ikgadējā preses foto konkursā godalgotās fotogrāfijas apceļo 100 pasaules lielpilsētas.

Jāņa Deinata izstāde - noformējums Fabrikas restorānā

No 13.marta līdz maija beigām _Fabrikas restorānā _būs apskatāma Jāņa Deinata izstāde – noformējums, kas tapusi sadarbībā ar iDeal Solutions. Izstādes kuratore ir Elīna Dzelme.Izstādes idejas pamatā ir doma par ikdienu, par lietām, bez kurām mēs nevaram iztikt. Kas ir šīs lietas? Šādu jautājumu uzdod izstādes konceptuālās idejas autors fotogrāfs Jānis Deinats.

Latviešu fotogrāfs nominēts Sony World Photography Awards

Pasaules fotogrāfijas organizācija šodien paziņoja, kuri darbi nominēti 2013.gada Sony World Photography Awards profesionāļu, brīvajās un jauniešiem domātajās kategorijās. Latviešu fotogrāfs Reinis Hofmanis ir viens no trijiem finālistiem arhitektūras kategorijā profesionāļiem.Šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits - vairāk nekā 122 000 pieteikumi no 170 valstīm, no kuriem žūrija ir atlasījusi fotogrāfijas, kas izceļas citu vidū ar savu iespaidīgo kvalitāti, oriģinalitāti un moderno pievilcību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide