Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Izdevumi

Pērn budžeta ieņēmumi auga par 4,9%, bet izdevumi par 3,9%

2019.gadā valsts konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi auga par 4,9%, bet izdevumi par 3,9%, informēja Finanšu ministrijā (FM). Konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi pērn bija 11,414 miljardi eiro, kas ir par 531,5 miljoniem eiro vairāk nekā 2018.gadā. Savukārt izdevumi pērn bija 11,532 miljardi eiro, kas bija par 433,9 miljoniem eiro vairāk nekā 2018.gadā.

Ir jābaidās nevis no lieliem izdevumiem, bet no maziem ienākumiem

Šī gada pirmā makroekonomikas ziņa ir diezgan "karsta". Inflācija aug! Varētu arī teikt, ka neaug, jo cenu kāpums janvārī pret decembri bija gadu mijai pat ļoti neliels jeb 0,1%. Taču decembrī mēneša inflācija bija lielākā kopš 2007. gada, tādējādi palielinot gada inflāciju no 1,3% līdz 2,2%. Starplaikā decembrī cenas bija vai nu samazinājušās, vai augušas nebūtiski. Savukārt janvārī gada inflāciju no 2,2% līdz 2,9% vēl palielināja t.s. bāzes efekts jeb cenu kritums pagājušā gada janvārī.

Straujuma: Teju visām ministrijām jārēķinās ar budžeta samazinājumu

Šodien valdība panākusi konceptuālu vienošanos par papildu ieņēmumiem nākamā gada valsts budžetā, savukārt izdevumu daļā panākta vienošanās samazināt teju visu ministriju budžetus par 3%, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja premjerministre Laimdota Straujuma (Vienotība).

Vieni rausta plecus, citi jau cērp

Tuvākajā laikā taps zināms, kādā veidā ministrijas nākamgad samazinās savus pamata tēriņus. Vakar vēlu pēcpusdienā politiskās partijas sprieda, no kā ministrijām ir iespējams atteikties, lai samazinātu savus bāzes izdevumus par trim procentiem. Šodien par to pašu notiks koalīcijas partneru darba grupas sēde.

Mājsaimniecības agonē

Vien nepilni 4% Latvijas mājsaimniecību ar maksājumiem tiek galā viegli, trešdien lasāms avīzē Dienas Bizness.

Līgo un Jāņu pasākumiem Rīgā izlietoti 327 595 eiro

Līgo un Jāņu pasākumiem Rīgā - gan Dzegužkalnā, gan pasākumam Līgosim krastmalā! Ielūdz Raimonds Pauls - kopumā tika atvēlēti 327 595 eiro, informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide