Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Jānis Ikstens

Augstskolu cīņa par vietu zem saules

"Konkurence kopumā ir laba lieta, tā palīdz pilnveidoties, palīdz saglabāt atvērtību jaunajam, pārmaiņām. Taču mēs patlaban esam tādā situācijā, kad konkurences slogs ir ļoti smags, jo pie mums ir liels augstskolu un to filiāļu skaits, attiecinot pret iedzīvotāju skaitu. Tirgus ir ļoti sadrumstalots. Notiek nu jau tiešām sīva cīņa par vietu zem saules. No tā, es domāju, valsts augstskolas nav ieguvējas, jo funkcijas, kas jāveic valsts augstskolām, ne visas var būt vērstas uz peļņu," intervijā norāda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns profesors Jānis Ikstens.

Ikstens: Ušakova un Amerika kandidēšana uz EP atgādina patvēruma meklējumus

Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (Saskaņa) un bijušā vicemēra Andra Amerika (GKR) kandidēšana gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās atgādina patvēruma meklējumus, tā aģentūrai LETA situāciju raksturoja Latvijas Universitātes (LU) prorektors, politologs Jānis Ikstens.

Ikstens: Rīgas domes atlaišana Saeimā varētu negūt atbalstu

Nacionālā apvienības kongresa iniciatīva gatavot likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu varētu negūt pietiekamu atbalstu Saeimā, uzskata Latvijas Universitātes (LU) prorektors un LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas vadītājs Jānis Ikstens.

Interese par politiku ir viļņveida

Ja gribam demokrātiskos procesus darbināt jēgpilni, interesei par politiku ir nozīme - tā intervijā Romānam Meļņikam pauž politologs, Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens.

Politologs par budžeta paketi: Viss ir salaists dēlī

Atgriešanās pie nodokļu jautājumiem saistībā ar nākamā gada valsts budžetu parāda, ka 2017.gada budžeta pakete ir nekvalitatīvi sagatavota, aģentūrai LETA sacīja politologs Jānis Ikstens.

Izaicinājumi vēl priekšā. Aprit gads kopš Vējoņa stāšanās amatā

Tieši pirms gada, 8. jūlijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis deva svinīgo solījumu Saeimā un stājās amatā. Pirmo darba gadu ietekmēja prezidenta slimība, tomēr liela daļa aptaujāto politiķu un politologu viņa veikumu vērtē atzinīgi, gan norādot, ka nākamajos gados vēl daudz jāpadara, piektdien lasāms laikrakstā Diena.

Ikstens: Brexit iznākumā nepareizi pretnostatīt dažādu sociālo līmeņu vēlētājus

Lielbritānijā notikušā referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības iznākumā ir pilnīgi nepieņemami pretnostatīt dažādu paaudžu un sociālo līmeņu vēlētājus, sarunā ar Māri Zanderu norāda politologs, Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens.Fragments no intervijas:Ko, tavuprāt, britu politiskā un biznesa elite "nenolasīja" vēlētāju noskaņojumā un priekšstatos, ja rezultāts ir tāds?

Politologs: Vējonis premjera izvēlē iniciatīvu neuzņemsies

Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amata kandidāta izvēlē būs piesardzīgs, neuzņemsies īpašu iniciatīvu un gaidīs partiju lēmumu, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda politologs un Latvijas Universitātes pasniedzējs Jānis Ikstens.Taujāts par prezidenta lomu valdības veidošanas procesā, Ikstens norādīja, ka Vējonis īpašu iniciatīvu neuzņemsies, it īpaši tāpēc, ka viņš ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide