Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

LIZDA

Arodbiedrības prioritāte: skolotāja prestiža spodrināšana

Jāpārtrauc tā savstarpējā iepļaukāšana un vietas ierādīšana, jāspēj aiz durvīm atstāt vienu vai otru aizvainojumu. Patlaban ir tāda sajūta, ka sen vairs nav viena darvas karote, bet satecējusi pilna muca. Un tad mēs brīnāmies, kāpēc jaunieši neraujas studēt pedagoģijas programmās, bet to beidzēji neiet uz skolu strādāt – intervijā Aismai Orupei pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA aicina IZM atbalstīt Izglītības nozares attīstības padomes izveidi

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) izteikusi priekšlikumu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) atbalstīt Izglītības nozares attīstības padomes izveidi, lai veicinātu kvalitatīvāku sociālo dialogu starp sociālajiem un sadarbības partneriem, aģentūrai LETA pavēstīja arodbiedrības pārstāvis Guntis Meisters.

LIZDA draud ar pedagogu protestu martā

Ceturtdien Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome nolēma, ka pedagogu protests notiks nākamā gada martā, ja līdz tam nebūs garantijas pedagogu atalgojuma paaugstināšanai, aģentūrai LETA sacīja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Skolotāji gatavi jauniem protestiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) darba netrūkst. Pavasarī pie Saeimas notika arodbiedrības organizēts pedagogu pikets, pieprasot solīto algu palielinājumu. Ja šim mācību gadam paaugstinājums tika izcīnīts, tad par nākamo nekādas garantijas vēl nav dotas, tādēļ LIZDA atkal draud ar skolotāju protestiem. Pagaidām gan vēl arodbiedrība devusi valdībai iespēju kompromisam, bet, ja tādu nesagaidīs, jau oktobra beigās iespējamā protesta forma un laiks varētu iegūt konkrētākas aprises.

LIZDA informē EK par nepietiekoša valsts finansējuma piešķiršanu izglītībai un zinātnei

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtīja vēstuli Eiropas Komisijai (EK) un Eiropas Parlamenta deputātiem, kurā uzsver, ka plānotais valsts finansējums, kas paredzēts izglītībai un zinātnei 2020.gada budžetā, ir nepietiekošs, aģentūrai LETA norādīja LIZDA Sabiedrisko attiecību speciālists Guntis Meisters.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide