Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

LIZDA

Ideālais variants būtu 50 pret 50

Par iespējamiem risinājumiem pedagogu slodzes pārstrukturēšanā varētu tikt spriests pēc tam, kad jautājums būs pārrunāts ar pašvaldībām, biedrībām un citām iesaistītām pusēm, Dienai stāsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Anita Muižniece (JKP). Viņa uzsver, ka, tiklīdz būs apkopota informācija par skolām un skolotāju skaitu, nākamais solis būs skatīt "pedagogu slodzes jautājumu no principa "nauda seko skolēnam" un jaunā izglītības satura skatpunkta".

Streikos ne jau četrdesmit eiro dēļ

Tas ir valdības, ministrijas un ministres attieksmes, nevis 40 eiro bruto algas paaugstināšanas jautājums – gandrīz vieniem un tiem pašiem vārdiem pedagogu gaidāmā streika situāciju Dienai raksturoja divu starpnovadu arodorganizāciju vadītājas. Pedagogi ir sašutuši par to, ka ir tik viegli atteikties no saskaņota grafika un nepildīt likumu.

LIZDA padomes locekle: 710 eiro ir apkaunojošs atalgojums pedagogam

710 eiro ir apkaunojošs atalgojums pedagogam, pēc trešdien notikušā pedagogu streika paziņoja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes locekle, Talsu starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Inta Libreiha.

Dienas fotoreportāža: Pedagogu pikets pie Saeimas

Trešdien pie Saeimas nama bija pulcējušies aptuveni 2000-2500 pedagogu, lai piketā pieprasītu iepriekš apstiprinātā pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika pildīšanu tam paredzētajos termiņos. Piketa laikā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvji tikās ar valdības un parlamenta pārstāvjiem. Pēc tikšanās paziņots, ka līdzekļus pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildei valdības un Saeimas pārstāvji sola atrast līdz maija vidum, pēc tam grozot 2019. gada budžetu, tādējādi 1. septembrī nodrošinot pedagogu algu pieaugumu. Ja solījumi netiks pildīti, pedagogi neizslēdz iespēju streikot.

Cer pievērst uzmanību Eiropā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli Eiropas Komisijai (EK), vēršot uzmanību uz vairākām neizpildītām likuma normām, veidojot šā gada Latvijas valsts budžetu.

LIZDA pieteiks 2500 pedagogu piketu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) trešdien, 6.martā, dosies iesniegt pieteikumu pedagogu protestu akcijai, aģentūrai LETA pastāstīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

2500 pedagogu gatavi iziet ielās, ja nesaņems solīto

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome ir vienota nostājā par to, ka nepieciešams pieprasīt solīto darba algas pieaugumu šim gadam. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga Dienai norāda - ja tāds netiks saņemts, aptuveni 2500 pedagogu gatavi iziet protestā. Ja nenostrādās arī tas, skolotāji streikošot.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide