Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

NAP

ZZS: NAP joprojām nav gatavs

1. Lai veicinātu Latvijas teritorijas vienmērīgu attīstību, formula „9+21” jāaizstāj ar adekvātu un līdzsvarotu resursu sadalījumu visām 119 pašvaldībām tādā apjomā, kas ļauj tām realizēt likumdošanā noteiktās funkcijas un sniegt noteiktos publiskos pakalpojumus. Tāpat jāprecizē nacionālās, reģionālās, novadu un vietējās nozīmes attīstības centru ērtu un drošu sasniedzamību, t.sk., panākot 2020.gadā labu braukšanas kvalitāti pa autoceļiem, kas savieno šos attīstības centrus, un nodrošinot efektīvu un sabalansētu sabiedriskā transporta sistēmu;

Valdība atbalsta Nacionālā attīstības plāna galīgo redakciju

Ministru kabinets šodien pamatā atbalstīja Nacionālā attīstības plāna (NAP) 2014.-2020.gadam galīgo redakciju, nolemjot, ka līdz lēmuma parakstīšanai par plāna apstiprināšanu, tiek izdarīti precizējumi. Pēc tam plāns tiks iesniegts izskatīšanai Saeimā.

Krieviņš: NAP īstenošanai varētu atvēlēt 3 - 4 miljardus latu

Nacionālā attīstības plāna (NAP) ieceru īstenošanai līdz 2020.gadam varētu tikt atvēlēti līdzekļi 3 līdz 4 miljardu latu apmērā, LNT raidījumā 900 sekundes piektdien atzina NAP izstrādātāja Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš.

Politiķi sola amerikāņiem Latvijā neesošu slānekļa gāzi

Neraugoties uz to, ka vietējie zinātnieki jau pirms daudziem gadiem secinājuši, ka Latvijā slānekļa gāze nav iegūstama, un to konstatējuši arī amerikāņu kolēģi, tomēr mūsu politiķi joprojām atsakās ticēt ekspertiem un Latvijas Enerģētikas ilgtermiņa stratēģijā 2030 grasās iekļaut ticību slānekļa gāzes spējām ar amerikāņu tehnoloģijām atbrīvot Eiropu no Krievijas dabasgāzes atkarības, šodien vēsta laikraksts Neatkarīgā.

ZZS: NAP nav apstiprināms esošajā redakcijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Edmunda Sprūdža un, iespējams, arī citu valdošās koalīcijas ministru neizdarības dēļ, Nacionālās attīstības plāns 2020 (NAP) nav apstiprināms, jo VARAM nav pildījis valdības uzdevumu - nav izstrādājis Reģionālās attīstības politikas pamatnostādnes, portālu Diena.lv informēja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pārstāve Ilona Jurševska.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide