Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Pašvaldību vēlēšanas 2021

Ērtības un drošības vārdā

Citviet pandēmijas apstākļos iespēja nobalsot automašīnā bijusi pašizolācijā esošajiem, savukārt Latvijā pašvaldību vēlēšanās Covid-19 slimniekiem, viņu kontaktpersonām un citiem vēlētājiem, kuriem jāatrodas pašizolācijā, piemēram, pēc atgriešanās no ārzemēm, jāpiesaka balsošana dzīvesvietā. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sekretārs Ritvars Eglājs Dienai skaidro, ka atšķirībā no citām valstīm Latvijā vēlētājs nav piesaistīts kādam konkrētam iecirknim (pirmo reizi pašvaldību vēlēšanās pilsoņi varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī), bet tie, kuri nevar apmeklēt iecirkni, balsošanu var pieteikt savā dzīvesvietā. "Ministru kabineta noteikumi un Covid-19 pārvaldības likums nav grozīts, un šiem cilvēkiem joprojām ir jāatrodas mājās [karantīnā un pašizolācijā]," norāda Eglājs.

Pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot savas pašvaldības jebkurā iecirknī

Tieši pēc mēneša jeb jūnija pirmajā sestdienā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā savas pašvaldības jeb sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu izmantojot vai nu pasi, vai personas apliecību, aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova.

Kāda jēga no partijas?

Ar ko nu jau pavisam drīz gaidāmās pašvaldību vēlēšanas šoreiz atšķiries, kas būs tāpat, kā ierasts, un kuras personas izlec uz kopējā sarakstu fona? SestDiena par partiju zīmēm un nozīmēm vietvarās.

Startē ar zināmiem līderiem

Jelgavas pilsēta administratīvi teritoriālajā reformā netika apvienota ar novadu, kā sākotnēji bija iecerējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Arī ievēlamo deputātu skaits paliek nemainīgs, bet, salīdzinot ar 2017. gadu, sarakstu skaits pieaudzis no astoņiem līdz desmit.

Kas vienam aizliegts, otram atļauts?

Publiski un privāti pasākumi Latvijā pandēmijas dēļ joprojām ir aizliegti. Taču tas neattur ne vien izklaidi alkstošus jauniešus, bet arī atsevišķas pašvaldības šo noteikumu uz brīdi aizmirst, ja kādam ir liela jubileja vai jāpārgriež lentīte, atklājot jaunu infrastruktūras objektu, liecina Dienas veiktā analīze visu novadu kontos sociālajā tīklā Facebook, daļai – arī pašvaldību mājaslapās par notikumiem martā.

Daugavpilī cīņa ierasti sīva

Uz pēdējo gadu fona desmit saraksti pašvaldību vēlēšanās Daugavpilī ir pat salīdzinoši neliels skaitlis. Pilsētā asa konkurence par vēlētāju balsīm ir ierasta lieta, tāpat kā tendence, ka neviens pilsētas galva nenostrādā pilnu amata termiņu. Pirms četriem gadiem, kad no 13 sarakstiem tika ievēlēti vien trīs sarakstu pārstāvji, likās, ka vienoties varētu būt vieglāk, taču tā izrādījās ilūzija.

Vēju pilsētā septiņas iespējas

Pirms četriem gadiem Liepājas domes vēlēšanās kandidēja desmit sarakstu, bet ievēlēti tika vien trīs politisko spēku pārstāvji. Šogad situācija mainījusies, vairs nekandidē partijas No sirds Latvijai, Gods kalpot mūsu Latvijai, Nacionālā savienība Taisnīgums, Liepāja kvadrātā, savukārt sevi pieteikusi Apvienība Iedzīvotāji.

Vēlēšanu kauliņi ir mesti

Sarakstu pieteikšana šā gada jūnijā plānotajām pašvaldību vēlēšanām ir noslēgusies, ļaujot Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) izdarīt pirmos secinājumus. Visvairāk deputātu kandidātu sarakstu – 14 – iesniegti Ropažu novada domes vēlēšanām. Otrs lielākais kandidātu sarakstu skaits pieteikts Jūrmalas pilsētas domes vēlēšanām – 13. Savukārt vismazāk – trīs – deputātu kandidātu sarakstu šajās vēlēšanās būs Valkas un Ventspils novadā, informēja CVK pārstāve Laura Zaharova.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide