Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Pedagogu streiks

Pedagogi joprojām plāno streikot

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nav atteikusies no plānotā streika, jo garantijas par to, ka valdība šogad ievēros pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, joprojām nav. To otrdien žurnālistiem apliecināja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Streikos ne jau četrdesmit eiro dēļ

Tas ir valdības, ministrijas un ministres attieksmes, nevis 40 eiro bruto algas paaugstināšanas jautājums – gandrīz vieniem un tiem pašiem vārdiem pedagogu gaidāmā streika situāciju Dienai raksturoja divu starpnovadu arodorganizāciju vadītājas. Pedagogi ir sašutuši par to, ka ir tik viegli atteikties no saskaņota grafika un nepildīt likumu.

Naudu pedagogu algu celšanai sola atrast līdz maija vidum

Līdzekļus pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildei valdības un Saeimas pārstāvji sola atrast līdz maija vidum, pēc tam grozot 2019.gada budžetu, tādējādi 1.septembrī nodrošinot pedagogu algu pieaugumu.

Valdība pedagogus nespēj pārliecināt; pikets trešdien notiks

Valdības locekļiem dienu pirms pedagogu protesta nav izdevies pārliecināt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) par iespējām šogad rast līdzekļus pedagogu algu celšanai, tāpēc pedagogi neatteiksies no ieceres trešdien doties piketā.

Vējonis uzskata, ka izglītības jomai tiek novirzīts pietiekami daudz līdzekļu

Izglītības jomai tiek novirzīts pietiekami daudz līdzekļu, savukārt streiku organizēšana ne vienmēr ir labākais veids, lai panāktu kādus rezultātus, komentējot skolotāju algu pieauguma jautājumu, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Lietuvas skolotāja streika laikā: Dzīves izaicinājums uzlabot pedagoga profesijas prestižu

Kopš pirmdienas Lietuvā vairāk nekā divsimt izglītības iestāžu sākušas beztermiņa streiku, izglītības darbiniekiem pieprasot algas palielinājumu. Taču problēma ar darba samaksu izglītības nozarē nav vienīgā Latvijas līdzība ar Lietuvu. Gaužām vienāds scenārijs ir arī attiecībā uz bērnudārzu jautājumu, un arī kaimiņvalstī skolotāja profesijas prestižs bālē. Par to stāsta lielākās pirmsskolas izglītības iestāžu ķēdes Six Senses International Group Baltijas valstīs dibinātāja un Lietuvas valdības padomdevēja izglītības jautājumos Austeja Landsberģiene.Fragments no intervijas:

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide