Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Prezidentūra ES Padomē

Somija ES prezidentūrā uzsvērs ilgtspēju

Cīņa pret klimata pārmaiņām un Eiropas Savienības (ES) pilsoņu aizsardzība pret dažādiem apdraudējumiem, tostarp kiberuzbrukumiem, būs vieni no galvenajiem uzdevumiem, kurus sev ir izvirzījusi Somija, no 1. jūlija uz sešiem mēnešiem pārņemot ES Padomes prezidentūru.

Gatavošanās prezidentūrai ES Padomē: Sāk sajust spēles garšu

Pēc trim mēnešiem Latvijā sāksies notikums, kam kārta katrai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstij pienāk reizi četrpadsmit gados - prezidentūra ES Padomē. Daudz iespēju un arī izaicinājumu, ar ko galā būs jātiek vairāk nekā tūkstoš amatpersonām un ierēdņiem. Pēdējo pusotru gadu paralēli ierastajiem pienākumiem darbā šie cilvēki intensīvos kursos apguva angļu un franču valodu, kā arī izglītojās ES jautājumos.

Zanders: Nav obligāti pārplēst bikses

Gatavošanās pusgadam (2015. gada pirmā puse), kad Latvija būs Eiropas Savienības (ES)prezidējošā valsts, izraisa visnotaļ atšķirīgus vērtējumus. Vieniem tā liekas lieliska izdevība (sākot ar ierēdniecības svešvalodu prasmju uzlabošanu, beidzot ar papildu naudu viesmīlības biznesā), otriem - lieka naudas izmešana. Ja runa ir par pēdējiem, pieļauju, ka premjeres paziņojums šonedēļ par nepieciešamību uz pusgadu-gadu izveidot īpašu ministra posteni, kas nodarbotos tikai ar prezidentūras jautājumiem, izraisa īgnumu. Kā saka, vai mums nav spiedīgāku vajadzību politiskā līmenī sakārtot kādu nozari...

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide